Piłkarz: Willie Stevenson
| Dekada | 1960 |
|---|---|
| Data urodzenia | 1939-10-26 |
| Miejsce urodzenia | Leith |
| Data debiutu | 3 Listopada 1962 przeciwko Burnley (dom); Division One: porażka 1-2 |
| Inne kluby | Rangers, Stoke City, Tranmere Rovers |
| Występy | 241 |
| Bramki | 18 |
Życiorys
Zdobywca Mistrzostwa i Pucharu Szkocji Willie Stevenson zamierzał zacząć nowe życie w Australii. Jednak Bill Shankly szybko przekonał go do powrotu na wyspy brytyjskie i podpisania kontraktu z Liverpoolem. Działo się to w październiku 1962 roku. To była ważna decyzja dla obu z nich.
Urodzony w Leith Stevenson był szczupłym lewym skrzydłowym. Jego skromna budowa zawierała w sobie siłę. Linię pomocy tworzył z Gordonem Milnem i Ronem Yeatsem.
W czasie czterech pełnych sezonów w Liverpoolem, opuścił zaledwie dziewięć meczy ligowych. Był kluczową postacią w zwycięskich latach 1964 i 66 oraz w Pucharze Anglii 1965. Pierwszy raz europejskiej piłki zasmakował w barwach Ranersów. Zdobyłteż Puchar Zdobywców Pucharów w 66. Później grał także w Stoke i Tranmere.
