Osób online 1040

Piłkarz: Billy Liddell

Dekada 1940
Data urodzenia 1921-01-10
Miejsce urodzenia Townhill, Szkocja
Data debiutu 5 stycznia 1946 roku, przeciwko Chester City(wyjazd) Puchar Anglii: zwycięstwo 2-0
Inne kluby Lochgelly Violet, Chelsea, Linfield, Cambridge Town, Toronto Scottish, Dunfermline
Występy 534
Bramki 228

Życiorys

Billy Liddell był jednym z najwspanialszych piłkarzy wszech czasów w brytyjskim futbolu. Był reprezentantem Szkocji, który występował początkowo na swojej nominalnej pozycji jako lewoskrzydłowy napastnik. Jednak świetnie sobie radził również po przeciwnej stronie, a także w środku napadu. Ta wspaniała wszechstronność była jego mocnym atutem. Posiadał znakomite uderzenie w obu nogach.

Do Liverpoolu trafił mając 15 lat. Na Anfield przyszedł ze szkockiego klubu, Lochgelly Violet w czerwcu 1938. Był autorem wielu bramek dla Liverpoolu, najbardziej pamiętnych z sezonu 1946-47. W spotkaniu na Wembley w finale Pucharu Anglii, w którym gracze The Reds zmierzyli się z Arsenalem przegrywając 2:0, Liddell doznał kontuzji, która zatrzymała jego znakomitą formę.

Jednak ten bardzo szybko odzyskał formę jaką prezentował przed kontuzją. W sezonie 1950, drużynę z Anfield nazywano Liddellpool, a to z powodu ogromnego talentu tego piłkarza, który był najskuteczniejszym strzelcem drużyny przez osiem sezonów.

Bill Liddell zmarł na chorobę Alzheimera w lipcu 2001 roku, mając 79 lat.