Osób online 984

Piłkarz: Don Hutchison

Dekada 1990
Data urodzenia 1971-05-09
Miejsce urodzenia Gateshead
Data debiutu 31 marca 1992 roku, przeciwko Notts County(dom). Dywizja pierwsza - zwycięstwo 4-0.
Inne kluby Hartlepool United, Liverpool, West Ham United, Sheffield United, Everton, Sunderland, West Ham United.
Występy 59
Bramki 10

Życiorys

Pomocnik, Don Hutchison dołączył do Liverpoolu w 1991 roku z Hartlepool United za £300,000, kiedy Kenny Dalglish dowodził na Anfield.

Hutchison dostał szansę na swój debiut na Anfield od Grame Sounessa w sezonie 1991-92 w ligowym spotkaniu przeciwko Notts County w marcu 1992 roku.

Najlepszym jego sezonem na Anfield był ten w sezonie 1992-93 kiedy to zdobył 10 bramek. Tym osiągnięciem wywarł na wszystkich ogromne wrażenie w bardzo słabym sezonie Liverpoolu. Tworzył znakomity duet w środku pola "The Reds" wraz z Jamie Redknapp'em.

Wraz z Redkappem znakomicie się rozumieli i uzupełniali na wzajem, bardzo często mając wielki wkład w zdobywane bramki przez "Czerwonych".

Jednym z wielkich momentów i najbardziej zapamiętanych podczas jego kariery na Anfield był ten w którym wywalczył rzut karny w meczu z Ipswich Town przed The Kop. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Julian Dicks.

Hutchison odszedł z Anfield w nieszczęśliwych okolicznościach. Roy Evans sprzedał go do West Hamu w 1994 roku za £1.5.

Mimo dobrego początku w drużynie "Hammers" nie mógł zaaklimatyzować się w Londynie, skąd przeszedł do Sheffield United. Stamtąd trafił do Evertonu. Po pewnym okresie Hutchison odrzucił nowy kontrakt Evertonu przechodząc do Sunderlandu. Niewątpliwie "Blues" stracili dobrego zawodnika na rzecz Sunderlandu.

Dołączył do Sunderlandu latem 2000 za £2.5. Hutchison udowodnił tam swoją wartość, przechodząc rok później ponownie do West Hamu.