player
LIV
Liverpool
League Cup
27.09.2023
20:45
LEI
Leicester City
 
Osób online 543

Piłkarz: Paul Stewart

Dekada 1990
Data urodzenia 1964-10-07
Miejsce urodzenia Manchester
Data debiutu 8 sierpień 1992 roku, przeciwko Leeds United (neutralne) Tarcza Dobroczynności: przegrana 3-4
Inne kluby Blackpool, Manchester City, Tottenham Hotspur, Liverpool, Crystal Palace, Wolves, Burnley, Sunderland, Stoke City, Workington.
Występy 42
Bramki 3

Życiorys

Grame Souness bardzo długo podziwiał talent Paula Stewarta zanim zdecydował się go ściągnć latem 1992 roku z Tottenhamu za £2.5.

Na White Hart Lane grał jako napastnik, jednak po odejściu był środkowym pomocnikiem, który zdobywał bramki. Zaliczył trzy zwycięstwa w reprezentacji Anglii pod wodzą Grahama Taylor'a. Grał w spotkaniu Tottenhamu, kiedy ten zwyciężył w Pucharze Anglii w 1991 roku z Nottingham Forest. Zdobył w tym meczu bramkę, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem jego drużyny 2:1.

Po przyjściu na Anfied, Stewart zaczął od przegranej Liverpoolu w spotkaniu o Tarczę Dobroczynności 4:3 z Leeds United na Wembley. W lidze zadebiutował w meczu na Anfied, wygranym 2:1 przez "The Reds" nad Sheffield United. W europejskich pucharach w barwach Liverpoolu zadebiutował w meczu wygranym przez jego zespół 6:1 z Apollon Limassol, wpisując się dwukrotnie na listę strzelców.

Znakomity jego start w debiucie na Anfield przerwała kontuzja. W sezonie 1993-94 nie występował już tak często, zaliczając zaledwie siedem meczy. Jednak po kontuzji w zespole Sounessa, Jana Molby'ego powrócił do zespołu. Powrócił w przegranym spotkaniu z Newcastle 3:0 na St James' Park.

Po tym sezonie sam Stewart przyznał, że był rozczarowany swoją grą na Anfield. Następnie przebywał na wypożyczeniach w Crystal Palace, Wolves i Burnley zanim Peter Reid ściągnął go do Sunderlandu. Później grał także w Stoke oraz Workington.