LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2460

Piłkarz: Steve Heighway

Dekada 1970
Data urodzenia 1947-11-25
Miejsce urodzenia Dublin
Data debiutu 22 września 1970 przeciwko Mansfield Town (dom); League One: zwycięstwo 3:2
Inne kluby Skelmersdale United, Minnesota Kicks
Występy 473
Bramki 76

Życiorys

Steve Heighway podczas jednego z najbardziej pomyślnych dla klubu okresów w historii zachwycał kibiców wspaniałymi crossami.

Obecnie gwiazda lat 70-tych pomaga w rozwoju lokalnych chłopców pracując w Akademii LFC gdzie jest oddanym dyrektorem w Kirkby. Nadzoruje codzinną pracę nad kilkudziesięcioma zawodnikami kształtującymi się na profesjonalnych zawodników.

"Kocham moją pracę i czuję odpowiedzialność za to co robię." - mówi Steve. "Klub inwestuje duże pieniądze w Akademię i naszą rolą jest odpłacenie za tak duże zaufanie."

"Od lat z Liverpoolu wychodzą wspaniali wychowankowie i wierzymy, że podobnie będzie w kolejnych latach."

Heighway został sprowadzony do Liverpoolu przez Billa Shankly'ego w 1970 jako amator. To była słuszna decyzja o czym zapewniał także kolejny manager Bob Paisley.

Na zawsze pozostanie w pamięci kibiców znających jego grę poprzez zdolności jakie prezentował na skrzydle grając u boku Kevina Keegana i Johna Toshacka.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery na Anfield, powrócił jako opiekun młodzieży w 1980 roku gdzie pracował wraz z kolegą z boiska Royem Evansem aż do sukcesu w Youth FA Cup z 1996 roku.

Przez jego kadencję przewinęło się wiele znakomitych zawodników, jak Robbie Fowler, Steve McManaman, Michael Owen, Jamie Carragher, Steven Gerrard, Dominic Matteo czy David Thompson.

20 stycznia 1999 roku jako dyrektor otworzył nowy kompleks dla Akademii, będący jednym z najnowocześniejszych na świecie, który służy kształtowaniu nowych gwiazd po dziś dzień.