LIV
Liverpool
Towarzyski
24.07.2024
05:30
BET
Real Betis
 
Osób online 2026

Piłkarz: Jamie Redknapp

Dekada 1990
Data urodzenia 1973-06-25
Miejsce urodzenia Barton on Sea
Data debiutu 23 października 1991 przeciwko Auxerre (wyjazd) UEFA Cup druga runda, pierwsze spotkanie: porażka 0-
Inne kluby Bournemouth
Występy 308
Bramki 41

Życiorys

Mimo że Jamie Redknapp w czasie swojej kariery w Liverpoolu borykał się z wieloma kontuzjami, został zapamiętany jako jeden z najpopularniejszych zawodników, jacy kiedykolwiek grali w tym klubie.

Jamie rozpoczął karierę w zespole AFC Bournemouth, gdzie pod okiem ojca Harry’ego zdobywał pierwsze doświadczenia. W styczniu 1991 roku Kenny Dalglish podpisał z nim kontrakt. Jako 17 latek wówczas Jamie przybył na Anfield za kwotę 350.000 funtów i była to jedna z najwyższych wtedy cen za tak młodego gracza.

Dziewięć miesięcy później stał się najmłodszym zawodnikiem w pierwszym zespole Liverpoolu. Zadebiutował meczem przeciwko Auxerre w rozgrywkach Pucharu UEFA.

Niedługo później do zespołu na stanowisko menadżera przybył Graeme Souness. Jamie występował już wtedy regularnie na pozycji środkowego pomocnika. Wtedy też wygrał też z Liverpoolem swój pierwszy Puchar Anglii. Swoją grę pokazał również na Euro 96. Niestety poważne kontuzje wykluczyły go z gry zarówno w MŚ 98 jak i Euro 2000.

Na początku sezonu 1999/2000 został on kapitanem Liverpoolu, jednak kontuzja kolana zmusiła go do opuszczenia większości meczy w tamtym okresie. Długotrwałe komplikacje po kontuzji spowodowały, że musiał on pojechać na operację kolana do Ameryki.

Niestety, opuścił pamiętny sezon 2000/2001, gdzie Liverpool zdobył trzy puchary, ale jako kapitan klubu, wszedł by otrzymać wraz z Robbim Fowlerem FA Cup na Millennium Stadium w Cardiff.

Po powrocie po kontuzji, której się nabawił podczas przed sezonowego tournee w sezonie 2001/2002 otrzymał niesamowite powitanie gdy przebywał na Dalekim Wschodzie w Singapurze i Tajlandii.

Na nieszczęście, tuż po powrocie do gry, kontuzja znowu się odnowiła i mało brakowało a jego kariera w Liverpoolu by się zakończyła.

W październiku 2001 roku zagrał i strzelił bramkę w zwycięskim 2:0 meczu z Charlton Athletic. To był jego ostatni mecz w klubie.

Spekulacje odnośnie jego przyszłości zaczynały być coraz głośniejsze i nie było żadnym zaskoczeniem, gdy odszedł od Reds 16 kwietnia 2002 roku, dołączając do Tottenham Hotspur na zasadzie prawa Bosmana.

Kontuzje mogły zapobiec wachaniom formy u Jamiego, ale jego popularności nigdy nie zanikła i otrzymał jak najlepsze życzenia gdy odchodził na White Hart Lane. Pomimo jego kariery w Liverpoolu, która była przeplatana kontuzjami, Jamie Redknapp będzie zapamiętany jako jeden z najpopularniejszych graczy, jacy kiedykolwiek służyli klubowi.