Inne kluby Slavia Praga, Lens, Bordeaux
Występy 189
Bramki 19

Życiorys

Vladimir Smicer opuścił Liverpool latem 2005 roku przenosząc się do francuskiego Bordeaux. Parę tygodni wcześniej zdobył bardzo ważną bramkę dla The Reds w finale Champions League.

Wszedł na boisko jeszcze w pierwszej połowie za kontuzjowanego Harry'ego Kewella. Strzelił kontaktową bramkę na 2:3 pokonując Didę uderzeniem z 20 metrów. Zdobył jeszcze bramkę w pamiętnej dramatycznej serii rzutów karnych, po których Liverpool zdobył 5-ty w historii Puchar Europy.

Czech przybył na Anfield w 1999 roku. Był jedną z głównych postaci czeskiej reprezentacji w finałach ME w Anglii w 96 roku, gdzie Nasi południowi sąsiedzi doszli do samego finału, gdzie zostali pokonani przez Niemców.

Po Mistrzostwach przeszedł ze Slavii Praga do francuskiego RC Lens. Klub ten święcił w sezonie 1997/98 wielki triumf zdobywając mistrzostwo kraju.

W czerwcu 99 roku został ściągnięty przez Liverpool, po tym jak za darmo z klubu do Realu Madryt odszedł Steve McManaman. Jego pierwszy sezon w Premiership nie był najłatwiejszy. Aklimatyzował się na Wyspach walcząc jednocześnie z kontuzjami.

Sezon 2000/2001 był dużo lepszy w wykonaniu Czecha. Grywał po obu stronach pomocy, tudzież jako cofnięty napastnik. Odegrał ważną rolę w wielkim w wykonaniu Liverpoolu sezonie, kiedy The Reds sięgnęli po Puchar Uefa, Puchar Ligi i Puchar Anglii.

Smicera ciągle dręczyła plaga kontuzji. Miał jednak kilka wspaniałych momentów. Jak choćby bramka przeciwko Chelsea w ostatniej minucie meczu dająca 3 pkt Liverpoolowi. Strzelił także bramkę na 2:0 Romie w LM i The Reds wyszli z trudnej grupy.

W końcowym okresie swej kariery w Liverpoolu większą część sezonu pauzował z powodu kontuzji kolana. Swój pobyt na Anfield zakończył jednak wspaniały akcentem - finałem LM.