player
LIV
Liverpool
League Cup
27.09.2023
20:45
LEI
Leicester City
 
Osób online 485

Piłkarz: Doug Livermore

Dekada 1960
Data urodzenia 1947-12-27
Miejsce urodzenia Liverpool
Data debiutu 20 sierpień 1968 roku przeciwko West Ham United(wyjazd), Division One: przegrana 1:0
Inne kluby Norwich City, AFC Bournemouth (loan), Cardiff City, Chester City, Swansea City, Tottenham Hotspur.
Występy 17
Bramki 0

Życiorys

Doug Livermore przyszedł do Liverpoolu jako młody zawodnik, który nie zdołał osiedlić się na stałe w pierwszym zespole "The Reds" z powodu fantastycznej formy wówczas Iana Callaghana oraz Petera Thompsona.

Livermore był środkowym pomocnikiem. Podpisał profesjonalny kontrakt z Liverpoolem w listopadzie 1965 roku. Przez następnych 5 lat zaliczył jedynie 17 rozegranych meczy dla Liverpoolu.

Mimo tego, iż oczywistym było rozczarowanie Douga tym, że nie występował regularnie w pierwszym zespole, to on sam doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że jego przyszłość nie jest napewno na Merseyside. Dlatego właśnie nie było żadnym zaskoczeniem jego odejście do Noriwch City w listopadzie 1970 roku.

W dalszym okresie jego kariery spróbował swoich sił jako trener w Bournemouth, Cardiff oraz Chester. Po spędzonym okresie w Cardiff trafił do Swansea pod zarządem Johna Toshacka. Następnie trafił do Tottenhamu Hotspur.

Kiedy Roy Evans trafił na Anfield ściągnął z powrotem Douga Livermore'a do Liverpoolu gdzie ten został asystentem. Pracował obok Ronnie Morana, kiedy wówczas Liverpool zwyciężył w turnieju Coca Cola Cup w 1995 roku.

Gdy Gerard Houlier przybył na Anfield w 1999 roku Livermore odszedł z Liverpoolu przechodząc do Norwich, gdzie pracuje wraz z Nigelem Worthingtonem.