Osób online 918

Piłkarz: Glenn Hysen

Dekada 1980
Data urodzenia 1959-10-30
Miejsce urodzenia Gothenburg, Sweden
Data debiutu 12 sierpień 1989 rok, przeciwko Arsenalowi Londyn(neutralny teren), Charity Shield: zwycięstwo 1:0
Inne kluby IFK Gothenburg, PSV Eindhoven oraz Fiorentina
Występy 72
Bramki 2

Życiorys

Kenny Dalglish pozyskał środkowego pomocnika Glenna Hynsena, wygrywając transferowy wyścig o Szweda z Manchesterem United w 1989 roku.

Środkowy pomocnik przybył na Anfield z Fiorentiny za £625, 000. Prócz Liverpoolu bardzo zaciekle o jego pozyskanie walczył Manchester United.

Hynsen zadebiutował w barwach "The Reds" w 1989 roku, w meczu przeciwko Arsenalowi Londyn na Wembley. Spotkanie to zwyciężył Liverpool, a Szwedzki pomocnik zaliczył bardzo udany występ.

Hynsen był znany z tego, iż grał bardzo dobrze w powietrzu, był bardzo silny.

Srebrno-włosy Hynsen zdobył swojego pierwszego gola dla "The Reds" na Anfield w wygranym spotkaniu 9:0 z Crystal Palace. W sezonie tym, w którym Liverpool sięgnął po trofeum Pucharu Ligi, Szwed prezentował bardzo wysoką formę.

W kolejnym sezonie pozyskaniem Hysena były zainteresowane inne klubu. W sezonie tym Szwed doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry na dłuższy okres czasu.

Wkrótce klub z Anfield obiją Graeme Souness. Za jego kadencji Hynsen wprawdzie wrócił do gry po kontuzji, jednak dostał pozwolenie na opuszczenie klubu. Odchodząc z Liverpoolu, Hynsen wrócił do swojego rodzinnego kraju.