Chelsea

Kepa, Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson, Kovacic (Barkley 101'), Jorginho, Kante, Pedro, Pulisic (Mount 74'), Giroud (Abraham 74').

Adrián, Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson (Alexander-Arnold 91'), Fabinho, Milner, Henderson, Oxlade-Chamberlain (46' Firmino), Mané (Origi 103'), Salah.

Pierwsza połowa...

The Reds rozpoczęli z wysokiego C. Znakomitą okazję na początku spotkania miał Mané, który uderzał przewrotką. Strzał Senegalczyka zablokował jednak ręką jeden z graczów Chelsea.

Następnie uderzenie głową Matipa wybronił Kepa. Swoich sił bezskutecznie próbował także Fabinho.

Podaniem na wolną pozycję Salaha wypuścił Oxlade-Chamberlain. Egipcjanin popędził na bramkę The Blues i uderzył zewnętrzną częścią stopy, lecz znakomitą interwencją popisał się Kepa.

Po serii ataków Liverpoolu inicjatywę przejęli podopieczni Lamparda.

Pedro zagrał na 1 kontakt z Giroud, a następnie huknął na bramkę Liverpoolu, jednakże zdołał jedynie obić poprzeczkę.

Bramce rywala po stałych fragmentach gry dwukrotnie zagrozili Czerwoni. Najpierw ponad poprzeczką uderzył Virgil, a następnie strzał Mané zatrzymał Kepa.

Chwilę później znakomitą interwencją popisał się Adrián, który powstrzymał pędzącego na bramkę Liverpoolu Kovacicia.

W 36. minucie na prowadzenia wyszła Chelsea.

Christian Pulisic posłał znakomite podanie za linię obrony do wbiegającego Giroud, a ten bez przyjęcia precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w sieci.

Chwilę później Amerykanin mógł podwoić prowadzenie The Blues, lecz odgwizdano spalonego, co potwierdził później VAR.

Druga połowa...

Po przerwie na murawie zameldował się Roberto Firmino, który zastąpił niewidocznego w pierwszej części spotkania Oxlade'a-Chamberlaina.

Brazylijczyk natychmiast wniósł ożywienie do zespołu i to po jego genialnym podaniu bramkę na 1:1 strzelił Mané.

Chwilę później swoich sił próbował Henderson, lecz po rykoszecie piłkę złapał Kepa.

W 60. minucie powinno być już 2:1 dla Liverpoolu.

Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym rywala wykorzystał Salah, lecz jego strzał wybił Tammy Abraham. Dobijać próbował jeszcze van Dijk, lecz Kepa sparował piłkę na poprzeczkę.

Następnie piłkę w siatce Liverpoolu umieścił Mason Mount, lecz słusznie odgwizdany został spalony.

Pod koniec regulaminowego czasu gry swoich sił bezskutecznie próbowali jeszcze Zouma i Salah.

Doliczony czas gry i karne

W 91. minucie za Robertsona wszedł Trent Alexander-Arnold, a przesunięty został Joe Gomez.

Chwilę później na prowadzenie wyszli The Reds.

Mané zagrał na wolne pole do Firmino, ten mu odegrał, a Senegalczyk strzałem pod poprzeczkę pokonał Kepę.

Radość liverpoolczyków nie trwała jednak długo, gdyż 3 minuty później stan rywalizacji wyrównał Jorginho.

Reprezentant Włoch wykorzystał dość kontrowersyjnego karnego po faulu Adriána na Abrahamie.

Serię rzutów karnych rozpoczęli The Reds. Podopieczni Jürgena Kloppa nie pomylili się ani razu w swoich pięciu próbach, z kolei strzał Abrahama wybronił Adrián dając Liverpoolowi zwycięstwo w walce o Superpuchar Europy UEFA 2019.