29.08.2020 17:30
1:1

1:0 Pierre-Emerick Aubameyang 12'
1:1 Takumi Minamino 73'

Pierwsza sytuacja w meczu ze stałego fragmentu gry w 7. minucie i gol. Jednak długo kibice Liverpoolu nie poświętowali ze względu na podniesioną choragiewkę bocznego arbitra. Virgil van Dijk był na pozycji spalonej.

Liverpool prowadził grę przez pierwszy kwadrans gry, ale to Arsenal objął prowadzenie. Wspaniały strzał Aubameyanga sprzed pola karnego pozwolił Kanonierom cieszyć się ze zdobytego gola. Alisson był bezradny przy uderzeniu Gabończyka.

W 18. minucie ponownie Arsenal wyszedł z groźną kontrą i kąśliwy strzał napastnika Kanonierów sparował na rzut rożny Alisson.

Liverpool przez kolejne minuty dominował w środku pola i przez większą część czasu spędzał przed polem karnym Londyńczyków. Sporadyczne wrzutki z lewego skrzydła, czy to Mane, czy Robertsona nie mogły znaleźć adresata, które te sytuacje zakończy.

Dobra próba Firmino w 50. minucie zakończona strzałem z okolic 25 metrów minimalnie obok słupka bramki Martineza.

Kilka minut znakomitą okazję na wyrównanie zmarnował Sadio Mane. W sytuacji sam na sam górą okazał się golkiper Kanonierów.

Na kolejny groźny strzał ze strony Liverpoolczyków musieliśmy czekać do 68. minuty. Wprowadzony osiem minut wcześniej Takumi Minamino zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, z którym bez trudu poradził sobie Emiliano Martinez.

W 73. po niezwykłym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu i akcji dwójkowej między Salahem i Minamino do piłki pierwszy dopadł Japończyk i pewnym strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce, doprowadzając do stanu 1:1.

Liverpool całkowicie dominował w drugiej części spotkania. Statystyka posiadania piłki w ostatnich pięciu minutach od zdobycia bramki przez The Reds mówiła o przewadze 86-14% na korzyść podopiecznych Jürgena Kloppa.

W 81. minucie stuprocentową okazję z bliskiej odległości nie wykorzystał Sadio Mane, który niedokładnie przymierzył i skierował piłkę wprost w bramkarza.

Cztery minuty później w końcu w ofensywnej akcji pokazali się gracze Arsenalu. Po dośrodkowaniu Cedrica w pole karne główkował niecelnie Willock.

Mimo doliczonych trzech minut przez arbitra żadna z drużyn nie przechyliła szansy zwycięstwa na swoją korzyść i o ostatecznym triumfie zdecydowały rzuty karne.

Po stronie Liverpoolu celnie jedenastki wykonywali Salah, Fabinho, Minamino i Jones.

W Arsenalu skutecznymi egzekutorami byli: Nelson, Maitland-Niles, Cedric, David Luiz i Aubameyang.

Jedno pudło zaliczył zawodnik the Reds, 20-letni Rhian Brewster, który uderzył w poprzeczkę.

Podsumowując po rzutach karnych lepsza okazała się drużyna Arsenalu i to oni wznieśli trofeum Tarczy Wspólnoty. Drugi rok z rzędu w tych rozgrywkach Liverpool musiał uznać wyższość rywala dopiero po konkursie jedenastek.

Sędzia: Andre Marriner