3:1 - Jota 88'

Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Keita (79' Milner) - Salah, Firmino (90+1' Minamino), Mane (79' Jota)

Arsenal

Leno - Holding, Luiz, Tierney - Bellerin, Elneny, Xhaka (60' Ceballos), Mailtland-Niles - Willian (68' Pepe), Lacazette (74' Nketiah), Aubameyang

Po pierwszym kwadransie gry widoczniła się przewaga Liverpoolu, w 15. minucie z pierwszej piłki uderzył Mane, lecz Leno odbił uderzenie z siedmiu metrów.

Sześć minut później Trent Alexander-Arnold uderzył sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się jeszcze od obrońcy, a następnie trafiła w poprzeczkę.

Liverpoolczycy grali, Arsenal strzelił. Kontra Arsenalu w 25. minucie przyniosła efekt pod postacią bramki dla Kanonierów. Ainsley Maitland-Niles dogrywał w pole karne, piłkę chciał wybić Robertson, jednak na tyle niefortunnie, że skiksował. Futbolówka spadła pod nogi Lacazette'a, który nieczysto uderzył, jednak udało mu się bramkę zdobyć.

Kanonierzy długo nie nacieszyli się prowadzeniem. Kilkadziesiąt sekund później Salah wpadł z piłką w pole karne a jego strzał odbił Leno. Dobitka z bliska Mane do pustej bramki była tylko formalnością.

Dośrodkowanie z prawej strony, do piłki nie doszedł Mane, ale przejął ją Robertson i z bliskiej odległości wykonał wyrok, kierując futbolówkę do siatki. Liverpool wyszedł na prowadzenie na 2:1 w 34. minucie.

Po pierwszych 45. minutach zawodnicy Liverpoolu prowadzili 2:1 po bramkach Mané i Robertsona oraz Lacazette'a dla przyjezdnych. The Reds cały czas dyktowali warunki gry.

W 59. minucie Alexandre Lacazette znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Francuz chciał uderzać podcinką, ale Alisson wyczekał go i piłkę złapał.

Kilka minut później szansę na podwyższenie prowadzenia miał najpierw van Dijk potężnym uderzeniem, a następnie Mane. Ze strzałem Holendra z trudem poradził sobie z Leno, natomiast Senegalczyk przestrzelił obok bramki.

Wprowadzony na dziesięć minut przed końcem Diogo Jota dwukrotnie mógł zakończyć akcję bramką. Pierwsze uderzenie z okolic pola karnego było niecelnie, a drugie wylądowało na bocznej siatce.

Co się odwlecze, to nie uciecze - tak mawia stare przysłowie. Po kiepskim wybiciu piłki przez obrońców Arsenalu, piłka znalazła się pod nogami Diogo Joty a ten przymierzył tuż przy słupku, nie dając żadnych szans na interwencję golkiperowi Kanonierów. W ten sposób Portugalczyk ustalił wynik spotkania na 3:1 dla the Reds!

Sędzia: Craig Pawson