2:2 - Calvert-Lewin 81'

Everton

Pickford - Coleman (32' Godfrey), Keane, Mina, Digne - Allan, Doucouré (78' Iwobi) - Gomes (73' Sigurdsson), James R., Richarlison - Calvert-Lewin

Adrian - Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk (11' Gomez), Robertson - Thiago, Fabinho (90+1' Wijnaldum), Henderson - Salah, Firmino (78' Diogo Jota), Mané

Remis do przerwy, remis po 90. minutach. W 237. derbach Merseyside Liverpool remisuje 2:2 na Goodison Park. Mimo objęcia prowadzenia w 72. minucie przez the Reds po pięknej bramce Salaha, to nie udało się tego dowieźć do końca. Dziewięć minut później bramkę na 2:2 zdobył Dominic Calvert-Lewin. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, bramkę zdobył Jordan Henderson, ale nie została ona uznana, przez milimetrowy spalony.

Liverpool po pięciu spotkaniach w Premier League gromadzi 10 punktów.

Derby Merseyside stały pod znakiem zapytania pod kątem formy Liverpoolu. W ostatnim spotkaniu Premier League piłkarze the Reds zostali zdemolowani 2:7 przez Aston Villę. W odmiennych strojach do tego meczu przystępowali gracze Evertonu. W czterech pierwszych spotkaniach byli niepokonani i byli samodzielnym liderem w tabeli Premier League.

Już dawno nie było derbów, w których Liverpool nie był zdecydowanym faworytem.

Długo nie czekaliśmy na pierwszego gola, bowiem już w trzeciej minucie spotkania na liście strzelców zameldował się Sadio Mané. Andrew Robertson wspaniale dograł w pole karne do Senegalczyka, a ten piekielnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce.

W szóstej minucie Pickford wyciął w polu karnym van Dijka i gdyby nie centrymetrowy spalony, musiałaby zostać podyktowana jedenastka dla the Reds.

Wejście golkipera Evertonu było na tyle nie przyjemne dla Holendra, że zmuszony był opuścić boisko, a w jego miejsce wszedł Joe Gomez.

Michael Keane wyrownał stan meczu w 19. minucie. Anglik kapitalnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu różnego.

W 25. minucie po fenomenalnym uderzeniu z rzutu wolnego przez Trenta Alexandra-Arnolda mogło być 2:1 dla Liverpoolu, ale kapitalną interwencją popisał się Jordan Pickford, wyciągając piłkę z samego okienka.

W 33. minucie po ciekawej akcji, strzałem sprzed pola karnego Thiago próbował zaskoczyć w bramce Pickforda, lecz strzał był nieco niecelny. Chwilę później w wybornej szansie stanął Mané, ale uderzył obok lewego słupka.

Do przerwy było 1:1, ale Liverpool grał szybko i kombinacyjnie na połowie rywala a sama gra w ofensywie może się podobać.

Po przerwie znowu Liverpool był w natarciu. Dobrą okazję do zdobycia gola miał Henderson w 48. minucie. Kapitan uderzył z powietrza i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki gospodarzy.

W 59. minucie gorąco było pod bramką Liverpoolu. Po dośrodkowaniu Jamesa w pole karne do piłki dopadł Richarlison, ale jego uderzenie trafiło w słupek i cała defensywa the Reds może mówić o dużym szczęściu.

W 72. minucie stało się to na co kibice Liverpoolu czekali, gol na 2:1. Błysk geniuszu Salaha i jego perfekcyjnie ułożona lewa noga przyniosła drugą bramkę dla the Reds w tym spotkaniu. Egipcjanin bez zastanowienia kropnął w długi róg bramki, nie dając żadnych szans na obronę Pickfordowi. To była setna zdobyta bramka Egipcjanina dla Liverpoolu w 159. spotkaniu w czerwonej koszulce.

W 77. minucie powinno być już 3:1, ale Jordan Pickford po raz kolejny w tym meczu fenomenalnie interweniował i zatrzymał strzał Matipa po dośrodkowaniu z rzutu różnego.

Cztery minuty później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Katem Liverpoolu stał się Dominic Calvert-Lewin, który świetnie wykorzystał dośrodkowanie od Lucasa Digne'a.

Chwilę później doskonałą okazję na bramkę miał wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko, Diogo Jota. Jednak jego strzał został przecięty przez Mané.

W 90. minucie po brzydkim faulu na Thiago, z boiska wyleciał Richarlison.

To nie był koniec emocji. W 92. minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobyłby Jordan Henderson. No właśnie, zdobyły. Gol nie został uznany z powodu milimetrowego spalonego Sadio Mané. Sędziowie w wozie VAR w tym spotkaniu, postarali się, aby kibice the Reds nie mogli ich miło wspominać.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i był to czwarty z rzędu remis w derbach na Goodison Park.

Sędzia: Michael Oliver