2:0 - Jota 41' '
3:0 - Firmino 86'

Alisson - Milner, Matip, Fabinho, Robertson - Jones, Wijnaldum, Keita (53' N. Williams) - Jota (89' Origi), Firmino, Mane (89' Minamino)

Schmeichel - Fofana, Evans, Fuchs (62' Praet) - Albrighton, Tielemans, Mendy, Justin - Maddison, Barnes (62' Under) - Vardy

Liverpool w pełni zasłużenie pokonał 3:0 Leicester na Anfield. W 21. minucie po rzucie rożnym piłkę głową do własnej bramki skierował Jonny Evans. Z kolei w 41. minucie znakomite dośrodkowanie Robertsona i trafienie głową Diogo Joty zapewniło the Reds dwubramkową zaliczkę.

Po przerwie decydujący cios zadał Bobby Firmino, który po rzucie rożnym bitym przez Milnera, idealnie dostawił głowę w polu karnym, pokonując bramkarza Lisów.

Spotkanie 9. kolejki Premier League pomiędzy Liverpoolem a Leicester City na Anfield zapowiadało się pasjonująco. Ekipa Kloppa przetrzebiona kontuzjami kluczowych piłkarzy znalazła się w trudnym położeniu i ciężko było z optymizmem patrzeć przed pierwszym gwizdkiem.

Po intensywnym początku na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą bramki samobójczej Jonny'ego Evansa. Była to nieudana interwencja Anglika po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który skierował piłkę głową do własnej siatki w 21. minucie spotkania.

Piłkarzom Liverpoolu od tego momentu grało się dużo łatwiej, lecz trzy minuty po zdobytej bramce, goście doszli do głosy. Harvey Barnes jednak minimalnie chybił, uderzenie z pola karnego minimalnie minęła słupek bramki Alissona.

W 41. minucie zawodnicy the Reds podwyższyli prowadzenie, po cudownym dośrodkowaniu Andy'ego Robertsona na głowę Diogo Joty, który skierował piłkę do bramki.

Dziesięć minut po przerwie Sadio Mane znalazł się w świetnej okazji do zdobycia gola, Senegalczyk przymierzył, lecz jeszcze lepiej zachował się w bramce Kasper Schmeichel, odbijając ten strzał.

W 77. minucie powinno być już 3:0 dla gospodarzy, ale dwukrotnie bramkę gości ratował słupek, a raz technologia goal-line. Piłka o milimetry nie przekroczyła całego obwodu bramki. Roberto Firmino w sytuacji sam na sam z Schmeichelem wpierw przymierzył w słupek, następnie po dobitce obrońca Lisów zdołał wybić piłkę w ostatniej chwili, a po kolejnej dobitce Mane futbolówka po rykoszecie ponownie trafiła w obramowanie bramki.

Na cztery minuty przed końcem wynik spotkania na 3:0 ustalił Roberto Firmino, które celnie główkował w kierunku długiego słupka po dośrodkowaniu Jamesa Milnera z rzutu rożnego.

Po pewnym zwycięstwie nad Lisami the Reds meldują się na drugiej pozycji w tabeli Premier League.

Sędzia: Chris Kavanagh