1:0 - Bobby Reid 25'
1:1 - Mohamed Salah 79'

Arreola - Aina, Andersen, Adarabioyo - Reid, Anguissa, Lemina (80' Reed), Robinson - Loftus-Cheek (74' Kamara) - Lookman (88' Bryan), Cavaleiro

Alisson - Alexander-Arnold (68' Williams), Matip (46' Minamino), Fabinho, Robertson - Wijnaldum, Henderson, Jones - Salah (84' Origi), Firmino, Mane

Liverpool zremisował na Craven Cottage z Fulham 1:1. Gola dla beniaminka strzelił w 25. minucie rywalizacji Bobby Reid. Po przerwie mistrzowie Anglii odpowiedzieli za sprawą rzutu karnego skutecznie egzekwowanego przez Mo Salaha w 79. minucie.

Dobrze weszli w mecz podopieczni Scotta Parkera, którzy w początkowych minutach meczu przeprowadzali huraganowe ataki. Wpierw próbował uderzył z dystansu Mario Lemina, a następnie Ivan Cavaleiro, lecz żaden z tych strzałów nie zdołał zaskoczyć Alissona w bramce.  W 14. minucie ponownie Cavaleiro dał o sobie znać. Napastnik Fulham uderzył z siedmiu metrów, ale po raz kolejny Alisson był na posterunku. Przez następne kilka minut sędziowie VAR analizowali sytuację podcięcia Cavaleiro w polu karnym przez Fabinho. Na szczęście arbiter nie dopatrzył się jedenastki i nie zdecydował się podjąć decyzji o rzucie karnym.

W 25. minucie meczu po rzucie rożnym gospodarzy wydawać się mogło, że piłkarze Liverpoolu przejęli kontrolę nad piłką, aby po chwili ją móc stracić. Lookman szybko zagrał do lepiej ustawionego Reida, a ten silnym mierzonym strzałem w długi róg bramki pokonał Alissona.

Na swoją najlepszą sytuację w pierwszej połowie drużyna Liverpoolu musiała czekać aż do 44. minuty i do niecelnego strzału Salaha z pola karnego.

Zaraz po wznowieniu gry w drugiej części spotkania sporo się zadziało na murawie. Najpierw musiał interweniować Alisson, aby po chwili po drugiej stronie boiska do parady został zmuszony Areola.

W 62. minucie znakomitą okazję do wyrównania zmarnował Jordan Henderson, który uderzył w najlepszy dla bramkarza sposób. Dobrze ustawiony Areola po silnym strzale odbił futbolówkę na rzut rożny. Z tej sytuacji kapitan the Reds powinien wyciągnąć dużo więcej.

Na łut szczęścia musiał liczyć Liverpool w ostatnich kilkunastu minutach i tak się stało. W 78. minucie Gini Wijnaldum po uderzeniu piłki z rzutu wolnego trafił w rękę ustawionego w murze Kamary, po czym sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Salah i zamienił jedenastkę na bramkę.

W 84. minucie Curtis Jones w indywidualnej akcji mógł przesądzić o wyniku meczu, lecz jego płaski strzał ze skraju pola karnego zdołał obronić golkiper Fulham. Tym sposobem Liverpool zaprzepaścił szansę na awans na fotel lidera Premier League.

Sędzia: Andre Marriner