Manchester United
MUN

Alisson - Alexander-Arnold, Henderson, Fabinho, Robertson - Wijnaldum (88' Milner), Thiago, Shaqiri (76' Jones) - Salah, Firmino (86' Origi), Mané

De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred, McTominay - Rashford, Fernandes (89' Greenwood), Pogba - Martial (61' Cavani)

Liverpool znów rozczarował swoich kibiców i zremisował 0:0 z Manchesterem United, nie strzelając gola w trzecim meczu z rzędu.

Przez pierwsze dwadzieścia minut lepiej prezentowała się drużyna Jürgena Kloppa. Liverpool długo utrzymuje się przy piłce, lecz do tego czasu nie było żadnych konkretów.

W 34. minucie Bruno Fernandes z rzutu wolnego celował w okienko bramki Alissona, lecz minimalnie się pomylił.

Chwilę później Salah wyprowadził szybko kontrę, Egipcjanin wpadł z piłką w pole karne i zagrał do Firmino, który bez zastanowienia uderzył na bramkę, ale z kolei De Gea bez problemu obronił ten strzał Brazylijczyka.

Po przerwie tempo i przebieg spotkania nie zmieniło się. Przy piłce nadal był Liverpool, który próbował kreować sytuację pod bramkowe, natomiast wycofane United szukało swoich szans z kontry.

W 65. minucie uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć Allisona Bruno Fernandes, lecz nieskutecznie. Piłka zmierzała w środek bramki, gdzie ustawiony był golkiper the Reds.

W 75. minucie Allison kapitalnie zatrzymał strzał Bruno Fernandesa z kilku metrów. To była najgroźniejsza akcja gości i powinna przynieść im bramkę, ale Brazylijczyk był na posterunku.

Kilka chwil później Thiago Alcântara piekielnym strzałem zza pola karnego usiłował pokonać Davida De Geę, ale podobnie jak Alisson Hiszpan spisał się między słupkami fenomenalnie i obronił uderzenie swojego rodaka.

W 83. minucie ekipa Manchesteru United, a w zasadzie Paul Pogba zmarnował stuprocentową okazję na gola. Strzał Francuza z kilku metrów świetnie interweniował Alisson, który wyrosł na zawodnika spotkania.

Natomiast goście coraz śmielej w końcówce atakowali bramkę Liverpoolu, lecz końcowy wynik nie uległ zmianie. 0:0 zadowalać może jedynie ekipę gości.

Sędzia: Paul Tierney