1:3 - Sterling 76'
1:4 - Foden 83'

Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, Henderson, Robertson (85' Tsimikas) - Wijnaldum, Thiago (68' Shaqiri), Jones (68' Milner) - Salah, Firmino, Mané

Ederson - Cancelo, Stones, Dias, Zinchenko - B. Silva, Rodri, Gündogan - Mahrez (72' G. Jesus), Foden, Sterling

Liverpool został znokautowany na Anfield w starciu z Manchesterem City. Lider Premier League obnażył wszystkie błędy gospodarzy i pokonał mistrza kraju 4:1.

Gole dla Obywateli strzelali dziś İlkay Gündoğan (2), Raheem Sterling i Phil Foden. Jedyna bramka dla podopiecznych Kloppa padła po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Salaha.

W 25. minucie doczekaliśmy się pierwszego strzału drużyny Kloppa. Doskonałą okazję wykreował Alexander-Arnold, który zacentrował w pole karne do Mané, a ten uderzył z główki ponad bramkę Edersona.

Pięć minut później Firmino sprzed pola karnego uderzył z pierwszej piłki z woleja pod poprzeczkę, ale interwencja Edersona uchroniła Manchester City przed utratą gola.

W 36. minucie Sterling wpadł w pole karne i w wystawioną nogę Fabinho. Michael Oliver podyktował rzut karny dla Obywateli, jednak İlkay Gündoğan, podobnie jak Riyad Mahrez kilkanaście miesięcy temu, nie trafił w bramkę.

W 49. minucie goście wyszli na prowadzenie. Raheem Sterling w łatwy sposób przedarł się w pole karne, a następnie zagrał do Fodena, który bez zastanowienia uderzył w kierunku bramki. Alissonowi udało się obronić strzał, ale przy dobitce Gündoğana nie miał żadnych szans.

W 58. minucie Stones świetnie zablokował strzał Curtisa Jonesa. Gdyby nie noga obrońcy City, to prawdopodobnie padłaby bramka wyrównująca.

W 63. minucie Salah z rzutu karnego przełamał niemoc strzelecką Liverpoolu. Egipcjanin wcześniej faulowany był w polu karnym przez Rúbena Díasa.

W 73. minucie Alisson popełnił bład przy wybyciu piłki, przez co trafiła ona pod nogi Fodena. Anglik wykorzystał nadarzającą się okazję i podał do lepiej ustawionego Gündoğana, który trafił do pustej bramki.

Nie minęło kilka minut, a Alisson popełnił kolejny koszmarny błąd przy wyprowadzeniu piłki, co kosztowało kolejnego gola the Reds. Sterling wpakował piłkę do pustej siatki po dograniu Bernardo Silvy. Piłka nożna to gra błędów, ale takich w wykonaniu bramkarza Liverpoolu nie spodziewał się nikt.

W 83. minucie padła bramka numer cztery dla Manchesteru City. Phil Foden zabawił się w polu karnym z obroną Liverpoolu i potężnym uderzeniem wpakował piłkę do sieci.

Gol Fodena był ostatnim smakiem na Anfield, czym przypieczętował trzecią porażkę z rzędu Liverpoolu u siebie.

Sędzia: Michael Oliver