0:2 - Sigurdsson 83'

Alisson - Alexander-Arnold, Kabak, Henderson (30' Phillips), Robertson - Thiago (87' Origi, Wijnaldum, Jones (65' Shaqiri) - Salah, Firmino, Mané

Everton

Pickford - Holgate, Coleman, Keane, Godfrey - Doucoure, Davies, Gomes (59' Sigurdsson), Rodriguez (62' Calvert-Lewin), Digne, Richarlison (86' Iwobi)

Od 3 minuty goście z Goodison Park prowadzili na Anfield 1:0, bramkę po stracie Thiago zdobył Richarlison. Po kwadransie gry gospodarze mogli doprowadzić do remisu jednak kapitalną paradą po strzale Hendersona popisał się Pickford.

Od 29' the Reds grali bez swojego kapitana, który musiał opuścić boisko z urazem mięśniowym.

Druga połowa przyniosła kilka okazji bramkowych jednak nie udokumentowanych golem. Kiedy wydawało się że gospodarze w końcu osiągną cel i pokonają Pickforda, po jednej z kontr sędzia przyznał rzut karny dla The Toffees, którego skutecznym egzekutorem okazał się Sigurdsson.

Przegrywamy 0:2, skutecznie oddalając się od TOP4...

Sędzia: Chris Kavanagh