0:3 - Jota 82'

Arsenal

Leno - Chambers, Holding, Gabriel, Tierney (45+1' Cédric)- Partey, Ceballos (58' Elneny) - Pépé, Odegaard, Aubameyang (77' Martinelli) - Lacazette

Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Kabak (84' R. Williams), Robertson (61' Jota) - Fabinho, Thiago, Milner - Salah, Firmino (78' Wijnaldum), Mané

Po pierwszej połowie obaj bramkarze nie mieli zbyt dużo pracy. Gospodarze oddali jeden, ale za to celny strzał, natomiast podopieczni Kloppa z 6 prób tylko raz zatrudnili Leno.

Najbliżej zdobycia bramki był dzisiejszy kapitan Liverpoolu, który w 35 minucie po dograniu Alexandra-Arnolda minimalnie przestrzelił. The Reds są zespołem przeważającym i "mają więcej z gry" jednak jak na razie na tablicy wyników widnieje 0:0.

Druga połowa to już festiwal gry w wykonaniu gości. W 60 minucie na placu gry pojawił się Diogo Jota i dwukrotnie pokonał bramkarza Arsenalu. Już 4 minuty po zameldowaniu się na murawie zdobył bramkę uderzeniem głową a ustalił wynik meczu silnym strzałem po podaniu Salaha na kilka minut przed końcowym gwizdkiem.

W międzyczasie Egipcjanin zdobył swoją 18 ligową bramkę w sezonie, umieszczając piłkę między nogami Leno w 68 minucie meczu.

Dzięki temu zwycięstwu The Reds zameldowali się na 5 miejscu w tabeli i tracą jedynie 2 punkty do londyńskiej Chelsea, która jest czwarta.

Sędzia: Martin Atkinson