0:1 - Sadio Mané 31'
1:1 - Diogo Llorente 87'

Meslier - Ayling, Llorente, Struijk, Alioski (79' Klich) - Phillips - H. Costa (67' Poveda), Dallas, Roberts (86' P. Hernández), Harrison - Bamford

Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, Kabak, Robertson - Wijnaldum, Thiago, Milner - Mané (71' Salah), Firmino, Jota (71' Oxlade-Chamberlain)

Liverpool zremisował dziś na wyjeździe 1:1 z Leeds United. Gola dla Czerwonych strzelił w 31. minucie Sadio Mané, który wykorzystał podanie Trenta Alexandra-Arnolda.

Pawie, które były zespołem lepszym w drugiej połowie doprowadziły do remisu w 87. minucie, kiedy po rzucie rożnym gola po uderzeniu głową strzelił Diego Llorente.

W piątej minucie po dobrej próbie strzału z dystansu pokazał się Thiago. Piłka po uderzeniu Hiszpana nieznacznie przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Iliana Mesliera.

W 18. minucie Roberto Firmino ściął do środka wdzierając się w pole karne, lecz zostając z niego skutecznie wypychany na zewnątrz, jednak niedługo potem Diogo Jota oddał strzał z bliskiej odległości, który został zablokowany. Sześć minut później Alisson znakomicie wyszedł z bramki, by przerwać akcję wychodzącego sam na sam Bamforda.

Liverpool objął prowadzenie w 31. minucie meczu po bramce Sadio Mané, który fantastycznie wykorzystał podanie Trenta Alexandra-Arnolda. Senegalczyk zanotował pierwsze trafienie dla the Reds od stycznia.

W 40. minucie błąd indywidualny rywala przed polem karnym niemal wykorzystał Diogo Jota, któremu prawie się udało przenieść piłkę nad Meslierem i wówczas mógłby zapakować futbolówkę do pustej bramki. Natomiast golkiper Leeds zachował spokój i nie dał się zaskoczyć Portugalczykowi i przechwycił piłkę. Kilka chwil później Tyler Roberts przetestował umiejętności Alissona strzałem ze skraju pola karnego.

Liverpool kontynuował dobrą grę na Elland Road po przerwie. Dwie minuty po wznowieniu gry Roberto Firmino w indywidualnej akcji wymanewrował obrońcę gospodarzy i oddał groźny po ziemi strzał z pola karnego, lecz Meslier odbił piłkę po uderzeniu Brazylijczyka.

W 68. minucie Roberts wypracował akcję Harrisonowi, który z bliskiej odległości próbował zaskoczyć Alissona strzałem w długi róg, ale bramkarz the Reds zachował spokój i nogą zdołał wybronić uderzenie zawodnika Leeds.

W 75. minucie Ayling kapitalnie podał długą piłkę do Bamforda, który strzałem z powietrza przymierzył w poprzeczkę bramki Liverpoolu. Kilka chwil później Roberts powinien wykorzystać sytuację z kilku metrów, lecz ponownie znakomicie między słupkami zachował się Alisson, odbijając futbolówkę klatką piersiową. To było kolejne dwa poważne ostrzeżenia dla graczy Jürgena Kloppa, przy lepszym wykończeniu drużyny Marcelo Bielsy to oni powinni prowadzić w tym spotkaniu.

Dużo się działo w obu polach karnych w ostatnim kwadransie gry. Tym razem zakotłowało się pod bramką Leeds, gdzie swój błąd po pustym przelocie naprawił Meslier wybijając piąstką w ostatniej chwili przed linią bramkową.

W 87. minucie gracze Leeds doprowadzili do wyrównania i to całkiem zadłużenie. Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował do siatki Diogo Llorente.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry piłkę na nodze na wagę trzech punktów miał Alex Oxlade-Chamberlain, ale uderzył beznadziejnie wprost w golkipera gospodarzy.

Sędzia: Anthony Taylor