1:0 - Mohamed Salah 3'
1:1 - Joe Willock 90+5'

Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho, Kabak, Robertson - Wijnaldum, Thiago (77' Jones) - Salah, Firmino, Mané - Jota (58' Milner)

Dúbravka - Murphy, Fernández, Clark (65' Willock), Dummett, Ritchie - Almirón (85' Gayle), Longstaff, Shelvey - Saint-Maximin, Joelinton (61' Wilson)

Coś niebywałego wydarzyło się na Anfield. Liverpool długo prowadził z Newcastle 1:0, ale w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Joseph Willock, dając Srokom cenny remis.

Lepiej popołudnie dla Liverpoolu nie mogło się zacząć jak od bramki już na początku spotkania. W trzeciej minucie Mohamed Salah zdobył bramkę po znakomitym uderzeniu z woleja. Egipcjanin fantastycznie przyjął piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i nie potrzebował wiele czasu, by obrócić się z nią w kierunku bramki i huknąć nie do obrony dla Martina Dúbravki.

W 23. minucie kolejny groźny atak przeprowadzony lewą stroną. Robertson dośrodkował w pole karne do Diogo Joty, który przymierzył w dobrze ustawionego golkipera Newcastle.

Kilka minut później powinno być już 2:0 dla the Reds. Obrońca Srok popełnił okropny błąd w polu karnym, gdzie do piłki dopadł Mané i próbował natychmiastowego uderzenia, ale został w ostatniej chwili zablokowany. Następnie futbolówka wpadła pod nogi Diogo Joty, który nieczysto trafił w piłkę i nie trafił nawet w bramkę.

W 36. minucie Salah zmarnował stuprocentową okazję na zdobycie drugiego gola. Skrzydłowy Liverpoolu wydzedł sam na sam z Dúbravką i zwycięsko z tego pojedynku wyszedł słowacki bramkarz.

Napastnicy the Reds marnowali sytuacje w pierwszej połowie na potęgę. Kolejną setkę zmarnował w 40. minucie Mané, który nie potrzebnie wdał się w drybling w polu karnym z bramkarzem Newcastle. Cztery minuty Senegalczyk nie wykorzystał znakomitego dogrania Alexandra-Arnolda i strzelił obok słupka bramki Newcastle.

Ekipa gości zagrała bardzo słabą pierwszą połowę i mogli mówić o ogromnym szczęściu, bo powinni przegrywać minimum trzema bramkami.

W 57. minucie Joelinton stanął przed szansą zdobycia gola, ale Alisson znakomicie wybronił strzał Brazylijczyka.

Kilka minut później Robertson próbował zaskoczyć bramkarza Newcastle strzałem po ziemi sprzed pola karnego i nieznacznie się pomylił.

Liverpool prezentował się w drugiej połowie dużo gorzej niż w pierwszej odsłonie. Drużyna Jürgena Kloppa miała problemy, by przedrzeć się w pole karne rywali i z taką samą intensywnością kreować sobie okazje bramkowe jak w pierwszych 45. minutach.

W 80. minucie. będący w polu karnym Sadio Mané piekielnie przymierzył w kierunku krótszego słupka, ale Dúbravka odbił uderzenie Senegalczyka. Kilkadziesiąt sekund później Milner spróbował szczęścia z dystansu, ale z uderzenien doświadczonego Anglika również dobrze poradził sobie bramkarz gości.

W 92. minucie meczu Callum Wilson zdobył gola, który jak się okazało później po analizie VAR nie został uznany, ze względu na nabitą rękę Anglika.

Wydawało się, że Liverpool dowiezie zwycięstwo do końca i niestety tak się nie stało. Przestraszeni gracze the Reds pozwolili gościom rozwinąć skrzydła i zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą bramki Joe Willocka tuż przed końcowym gwizdkiem spotkania.

Sędzia: Andre Marriner