7:2 - Sepp van den Berg 88'

Alisson (62' Adrian) - Hoever, Matip (46' Phillips), Koumetio (46' van den Berg), Milner - Keita, Fabinho (46' Jones) - Salah (62' Elliott) , Minamino, Mane (62' Origi) - Firmino

Blackpool

Maxwell (46' Sims) - Turton (64' Madine), Ekpiteta, Nottingham (64' Antwi), Husband (64' Shaw) - Ward (64' Thorniley), Robson (46' Williams), Anderson (64' Feeney) - Hamilton (46' Kemp), Yates (64' Howe), Kaikai (46' Lubala)

Goście objęli prowadzenie po kwadransie gry, kiedy CJ Hamilton wykorzystał błąd Billy'ego Koumetio i uciekł młodemu obrońcy the Reds i w sytuacji sam na sam z golkiperem, nie dał żadnych szans Alissonowi.

Jerry Yates podwyższył prowadzenie drużyny Blackpool trafieniem z rzutu karnego w 33. minucie spotkania.

Joel Matip zdobył bramkę na 1:2 na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy meczu. Kameruńczyk zdobył gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Kilka minut po przerwie Liverpoolczycy otrząsneli się z amoku i wyprowadzili dwa szybkie ciosy, przez co wyszli na prowadzenie. Najpierw po pindballu w polu bramkowym Sadio Mane, a kilka chwil później również z bliskiej odległości Roberto Firmino, gdy dostał podanie od Takumiego Minamino.

Mając pełną kontrolę nad przebiegiem meczu, Harvey Elliott zameldował się na murawie z ławki i strzelił swojego pierwszego gola dla The Reds w 69. minucie meczu.

Bramkę na 5-2 zdobył zimowy nabytek Liverpoolu, Takumi Minamino. W 71. minucie piłkarze Kloppa wyszli z szybką kontrą, a Japończyk wykorzystał sytuację po podaniu od Roberto Firmino w polu karnym.

Na kolejne bramki nie musieliśmy długo czekać. W 85. minucie Divock Origi trafił na 'pustaka' po wspaniałym podaniu Curtisa Jonesa, a Sepp van den Berg ustanowił wynik spotkania na 7-2 w 88. minucie przecinając zagranie w pole karne drużyny gości.

Sędzia: Craig Pawson