2:0 - Mohamed Salah 90+3'

Alisson - Alexander-Arnold, Fabinho (30' R. Williams), Gomez, Robertson - Henderson (46' Wijnaldum), Milner - Shaqiri, Minamino (60' Salah), Jota (80' Firmino) - Origi (60' Mané)

Midtjylland

Andersen - Andersson (65' Mabil), Sviatchenko, Scholz, Paulinho - Onyeka, Cajuste (81' Kraev) - Dreyer, Sisto (72' Evander), Mabil - Kaba (81' Pfeiffer)

Liverpool po bramkach Diogo Joty i Mohameda Salaha zdobytych w drugiej połowie pokonał 2:0 ekipę Midtjylland.

W trzeciej minucie meczu goście odważnie zaatakowali i poważnie zagrozili Liverpoolowi pod bramką. Alisson nie dał się pokonać Dreyerowi w pojedynku sam na sam.

W 30. minucie spotkania murawę z powodu urazu musiał opuścić Fabinho, w jego miejsce wszedł Rhys Williams.

W spokojnym tempie toczyła się pierwsza połowa. Niewiele się działo i na większe emocje musieliśmy poczekać do drugiej połowy.

Na pierwszą dobrą okazję Liverpoolu i jak się okazało bramkową musieliśmy czekać do 55. minuty. Podopieczni Kloppa książkowo rozmontowali defensywę mistrza Danii. Po szybkiej akcji z klepki z Shaqirim Alexander-Arnold z okolic pola bramkowego podał do Joty, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W 88. minucie znakomitą okazję na zamknięcie meczu zmarnował Roberto Firmino, który po podaniu Alexandra-Arnolda przestrzelił wysoko ponad bramkę rywali.

Kilkadziesiąt sekund później drużyna gości mogła doprowadzić do wyrównania za sprawą Dreyera, ale na szczęście uderzył w boczną siatkę bramki Alissona.

Tak jak przez większość spotkania nic się nie działo, tak w samej końcówce, dość sporo. Po faulu na Salahu w polu karnym, arbiter zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego dla The Reds. Do karnego podszedł Salah, który pewnie pokonał golkipera Midtjylland, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Sędzia: Paweł Raczkowski