0:2 - Gosens 64'

Alisson - N. Williams, R. Williams, Matip (85' Minamino), Tsimikas (61' Robertson) - Milner, Wijnaldum (61' Wijnaldum), Jones - Salah (61' Firmino), Origi (61' Jota), Mané

Atalanta

Gollini - Tolói, Romero, Djimsiti - Hateboer, de Roon, Freuler, Pessina (85' Miranchuk), Gosens (75' Mojica) - A. Gómez (70' Zapata), Ilicić

Druga połowa w wykonaniu piłkarzy Liverpoolu nie była w żadnym stopniu lepsza od pierwszej. The Reds przegrywa zasłużenie z Atalantą 0:2. Bramki dla drużyny gości zdobywali Josip Ilicić i Robin Gosens. Co gorsza, Liverpool nie zdołał oddać celnego strzału przez cały mecz.

W 9. minucie meczu Gosens groźnie uderzył z ostrego kąta na bramkę Alissona. Brazylijczyk do końca musiał być czujny, gdyby nie jego interwencja to drużyna gości objęłaby prowadzenie.

Po 45. minutach gry Liverpool nie zdołał sobie stworzyć żadnej przyzwoitej okazji pod bramką gości poza strzałem Salaha w samej końcówce. Lepszą drużyną wydawała się być Atalanta. To Włosi stworzyli sobie kilka sytuacji.

Cztery minuty po wznowieniu gry Gomez próbował zaskoczyć Alissona strzałem z dystansu, ale Brazylijczyk pewnie złapał piłkę.

W 60. minucie padła bramka dla Atalanty. Dośrodkowanie w pole karne Papu Gomeza skutecznie wykorzystał Josip Ilicić.

Cztery minuty później ponownie goście wymierzyli celny cios. Przeciwnicy wykorzystali błąd w kryciu Rhysa Williamsa i po zgraniu głową Hateboera do Gosensa, Belg pewnym uderzeniem z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Zasłużona porażka the Reds 0:2. Na analizy, komentarze i wywiady zapraszamy później. Pomimo porażki Liverpool utrzymuje fotel lidera grupy D.

Sędzia: Carlos Del Cerro Grande