3:1 - Vinícius Júnior 65'

Real Madryt

Courtois - Lucas Vázquez, Nacho, Militão, Mendy - Kroos, Casemiro, Modrić - Asensio (70' Fede Valverde), Benzema, Vinícius (85' Rodrygo)

Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Kabak (81' Shaqiri), Robertson - Keïta (42' Thiago) Fabinho, Wijnaldum - Salah, Jota (81' Firmino), Mané

Real Madryt pokonał w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów na własnym terenie 3:1 Liverpool. Bramki dla Królewskich strzelali dziś Vinicius (2), a także Marco Asensio. Jedyne trafienie dla the Reds, dające pewne nadzieje przed rewanżem strzelił na początku drugiej odsłony Mo Salah.

W pierwszym kwadransie gry oglądaliśmy mnóstwo nerwowości z dwóch stron. Jednak to gospodarze potrafili przedrzeć się w pole karne, by zagrozić bramce Alissonowi, choćby niecelnym strzałem z główki tuż obok słupka bramki.

W 27. minucie piłkarze Realu Madryt wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Viníciusa. Fenomenalna długie podanie Toniego Krossa na kilkadziesiąt metrów do wbiegającego w tempo między Alexandra-Arnolda i Phillipsa Brazylijczyka, który wykorzystał swoją szybkość i w sytuacji sam na sam zachował zimną krew pokonując Alissona.

W kolejnych minutach przerażenie w oczach zawodników the Reds narastało, co przełożyło się na kolejnego gola dla Realu Madryt. Błąd Alexandra-Arnolda przy główkowaniu wykorzystał Marco Asensio, który dopadł do piłki w polu karnym przed Alissonem i sprytnym strzałem nad głową golkipera umieścił futbolówkę w siatce.

Jürgen Klopp był wściekły na 'popisy' i wyrwy w drugiej linii i jeszcze przed przerwą zmienił beznadziejnie spisującego się Keïtę na rzecz Thiago.

Liverpool wszedł na drugę połowę meczu drametialnie odmieniony. Szybka i zarazem dobra kontra Liverpoolu wyprowadzona przez Wijnalduma w 51. minucie. Holender zagrał do Joty, a ten odegrał w pole karne do Salaha, który oddał z kilku metrów pierwszy celny strzał dla the Reds zakończony bramką na 2:1.

Zdawało się, że podopieczni Kloppa naruszyli równowagę w zespole Królewskich. W następnych minutach Liverpoolczycy potrafili sobie wykreować kilka ciekawych sytuacji, które kończyli strzałami na bramkę.

Real podwyższył prowadzenie w 65. minucie. Gospodarze szybko rozegrali aut, Benzema podał do Modricia, ten wypatrzył w polu karnym Viníciusa, który strzałem bez przyjęcia zaskoczył Alissona w krótki róg bramki.

Następne kilkanaście minut upływały pod całkowitą kontrolą i dominacją zawodników Realu. Para Kroos i Modrić dzieliła i rządziła w środku pola, dyktując tempo i przebieg gry na boisku. Strata trzeciej bramki mocno podcięła skrzydła piłkarzom Liverpoolu.

W końcówce meczu Real Madryt momentami rozpaczliwie się bronił, jednak do ostatniego gwizdka arbitra nie pozwolili the Reds na wykreowanie sobie sytuacji, która przyniosłaby kontaktową bramkę.

Sędzia: Felix Brych