RMA

Alisson - Alexander-Arnold, Phillips, Kabak (60' Jota), Robertson - Wijnaldum, Fabinho, Milner (60' Thiago) - Salah, Firmino (82' Shaqiri), Mané (82' Oxlade-Chamberlain)

Real Madryt

Courtois - F. Valverde, Militão, Nacho, Mendy - Modrić, Casemiro, Kroos (72' Odriozola) - Asensio (83' Isco), Benzema, Vinícius (72' Rodrygo)

Liverpool nie zdołał dzisiaj przełamać defensywy Królewskich i ostatecznie odpadł w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Po imponującym początku meczu drużyny Jürgena Kloppa i kilku dogodnych sytuacji, nie oglądaliśmy bramek na Anfield. Przez większość czasu drugiej połowy drużyna Królewskich rozpaczliwie broniła się przed i we własnym polu karnym, lecz na tyle skutecznie, że nie pozwolili the Reds na zdobycie gola i odrobienie strat. Liverpool miał 4-5 okazji, które przy większym spokoju zawodnicy the Reds powinni skutecznie wykończyć.

Już w drugiej minucie spotkania przed ogromną szansą stanął Mo Salah, który po podaniu Mané uderzył wprost w golkipera Realu, Courtoisa.

W 11. minucie James Milner spróbował uderzenia z dystansu. Piłka zmierzała w samo okienko bramki, ale znakomita interwencja Courtoisa uchroniła drużynę gości przed utratą gola.

Pierwsze ostrzeżenie dla the Reds miało miejsce w 20. minucie po groźnym strzale Benzemy w słupek. Francuz odzyskał piłkę od Phillipsa i pognał w kierunku pola karnego, gdzie zdecydował się na uderzenie, które niemal zaskoczyło w bramce Alissona.

W kolejnych minutach oglądaliśmy mnóstwo walki w środku pola, lecz przede wszystkim to zespół Królewskich nie chciał powtórzyć błędu swoich ligowych rywali, Barcelony. Starali się jak najdłużej utrzymywać się przy piłce z dala od własnego pola karnego, próbując uśpić mecz.

W 41. minucie Salah nie wykorzystał sytuacji, w której miał odrobinę miejsca na uderzenie, ale przymierzył wysoko nad poprzeczką. Kilka chwil później Wijnaldum w podobnej sytuacji i z podobnym skutkiem zmarnował okazję.

Znowu mocne wejście Liverpoolu po wznowieniu gry zaraz po przerwie. Znakomitą okazję miał Roberto Firmino, który huknął z bliskiej odległości w dobrze ustawionego Courtoisa.

W 65. minucie po wybiciu piłki przez Fede Valverde Vinicius wyszedł sam na sam z Alissonem, lecz górą w pojedynku okazał się golkiper the Reds i swoją interwencją utrzymał Liverpool w grze.

W kolejnych minutach Liverpool mocniej przycisnął, dobre okazje na przełamanie szczelnej defensywy miał Roberto Firmino czy Diogo Jota, jednak bez skutku. Przy uderzeniu Brazylijczyka na drodze stanął obrońca Los Blancos, a przy Portugalczyka gości ratowała boczna siatka.

W 81. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Benzema zmarnował stuprocentową okazję na zdobycie gola, ale piłka po strzale z główki przeleciała nad bramką.

W końcowych minutach nic wielkiego pod bramką Królewskich się nie wydarzyło i mimo tego, że Liverpool próbował ze wszystkich sił, to nie zdołał zdobyć choćby jednego gola. The Reds mieli sporo okazji, lecz przez brak skuteczności na Anfield musiał przełknąć gorycz porażki w dwumeczu.

Sędzia: Björn Kuipers