2:1 - Aleksandar Mitrović (72')
2:2 - Mohamed Salah (80')

Rodák - Tete, Adarabioyo, Ream, Robinson - Reed, Palhinha - Reid (90+4' Duffy), Pereira (89' Cairney), Kebano (66' Solomon) - Mitrović

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho (59' Milner), Thiago (51' Elliott) - Salah, Firmino (51' Núñez), Díaz (78' Carvalho)

Liverpool uratował remis (2:2) na Craven Cottage w starciu z ekipą Fulham. The Reds dwukrotnie musieli gonić wynik, lecz zabrakło czasu w końcówce, aby znaleźć drogę do siatki do zwycięskiego trafienia. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył Aleksandar Mitrović, po przerwie oglądaliśmy trzy gole z udziałem Darwina Núñeza, Mohameda Salaha oraz Aleksandara Mitrovicia.

W sobotnie popołudnie piłkarze Liverpoolu wyjazdowym spotkaniem z Fulham zainagurowali rozgrywki Premier League. The Reds przyjechali na Craven Cottage w znakomitych humorach po imponującym zwycięstwie z Manchesterem City w meczu o Tarczę Wspólnoty. Jednak sam początek meczu w wykonaniu podopiecznych Jürgena Kloppa był bardzo nerwowy. Mnóstwo niechlujnych podań frustrowały kibiców Liverpoolu, a gospodarze wyglądali na bardziej skoncetrowanych. Zamiast podbramkowych akcji obserwowaliśmy wiele fizycznej walki w środku pola.

Mizerny w pierwszej połowie Liverpool został ukarany w 32. minucie za swoją bierną postawę w grze. Rozpędzony Aleksandar Mitrović wyskoczył nad Trenta Alexandra-Arnolda i przymierzył piłkę głową tuż pod poprzeczkę bramki Alissona. Było to zasłużone objęcie prowadzenia przez graczy Fulham.

W końcowych minutach pierwszej połowy Liverpool podkręcił tempo, gdzie pierwszym dużym zagrożeniem było uderzenie przez Luisa Díaza w słupek bramki gospodarzy.

Obraz gry zaraz po przerwie nie uległ większej zmianie, a piłkarze The Reds w 57. minucie otrzymali kolejne poważne ostrzeżenie, jakim było uderzenie Kebano w słupek bramki Alissona Beckera.

Kilka minut później Liverpool przeprowadził groźną akcję, po której mógł paść gol. Imponujący zryw Mohameda Salaha i doskonałe podanie w pole karne do Darwina Núñeza powinno być zamienione na bramkę. Ale chwilę potem w myśl zasady: "Co się odwlecze, to nie uciecze" i w 64. minucie meczu gracze gości doprowadzili do wyrównania. Ponownie Salah i Núñez dali o sobie znać defensywie Fulham, a wykańczający akcję strzałem piętką Urugwajczyk mógł świętować debiutanckie trafienie w Premier League.

Liverpool poszedł za ciosem i przepuszczał raz za razem natarcie na bramkę Rodáka. Jednak w 70. minucie arbiter spotkania, Andy Madley podjął fatalną decyzję dla the Reds o podyktowaniu jedenastki po kontrowersyjnym faulu van Dijka na Mitroviciu. Serb niestety podszedł do jedenastki i pewnie ją wykorzystał.

W 80. minucie piłkarze Liverpoolu ponownie wrócili do gry za sprawą duetu Núñez - Salah i odrobiny szczęścia. Dośrodkowanie Alexandra-Arnolda trafiło pod nogi Urugwajczyka, ale futbolówka po odbiciu od jego nóg znalazła się u stóp Mohameda Salaha, który wiedział co zrobić z piłką i skierował ją do siatki.

The Reds szukali drogi do zwycięstwa do ostatniego gwizdka arbitra. W czwartej minucie doliczonego czasu gry strzałem zza pola karnego Henderson przymierzył w poprzeczkę.

Sędzia: Andy Madley