0:1 - Wilfried Zaha (32')
1:1 - Luis Díaz (61')

Alisson - Alexander-Arnold, Phillips (63' Gomez), van Dijk, Robertson (63' Tsimikas) - Elliott (79' Carvalho), Fabinho, Milner (63' Henderson) - Salah, Núñez (57' Czerwona kartka), Díaz

Guaita - Clyne, Ward, Andersen, Guéhi, Mitchell (79' Mitchell) - Eze (79' Milivojević), Doucouré (79' Hughes), Schlupp (88' Olise), Zaha - Ayew (64' Édouard)

Liverpool nieoczekiwanie nie poradził sobie na Anfield w konfrontacji z Crystal Palace remisując 1:1.

W 32. minucie Eze łatwo ograł Fabinho w środkowym sektorze boiska i prostopadłym podaniem wypatrzył Zahę. Anglik popisał się precyzyjnym uderzeniem w długi róg i Alisson zmuszony był wyciągnąć piłkę z siatki.

Już na samym początku meczu doskonałą okazję miał James Milner, jednak za bardzo się podpalił i ostatecznie uderzył wysoko nad poprzeczką.

W 8. minucie kolejna dogodna okazja Liverpoolu. Strzał Harveya Elliotta został zablokowany, futbolówka dotarła do Darwina Nuneza, jednak Urugwajczyk uderzył nad bramką.

W 22. minucie po dośrodkowaniu Alexandra-Arnolda z pierwszej piłki strzelać starał się Salah, jednak niecelnie.

Swoje okazje zmarnowali później jeszcze Elliott i ponownie Salah.

W doliczonym czasie gry dogodną sytuację miał jeszcze Nunez, ale ponownie szczęście było po stronie Orłów z Londynu.

Na początku drugiej połowy po podaniu Salaha w doskonałej sytuacji był Darwin Nunez, jednakże urugwajski napastnik nieczysto trafił w piłkę.

W 56. minucie Darwin otrzymał czerwoną kartkę. Napastnik Liverpoolu uderzył głową Andersona i czekają go w najlepszym wypadku 3 mecze przerwy.

W 61. minucie magiczną akcję przeprowadził Luis Diaz. Kolumbijczyk przechytrzył obrońców Palace i zdecydował się na soczysty strzał z 20 metrów, nie dając szans Vicente Guaicie na skuteczną interwencję.

Goście starali się odgryźć w kontratakach i po jednej z akcji, Wilfried Zaha trafił z bliskiej odległości w słupek.

Tuż przed końcem spotkania szalę zwycięstwa na korzyść Liverpoolu mógł przechylić wprowadzony na boisku Fabio Carvalho, jednak jego uderzenie minimalnie minęło lewy słupek bramki Orłów.

Sędzia: Paul Tierney