3:2 - Adam Webster (sam.) (63')
3:3 - Leandro Trossard (83')

Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas (Milner 59′); Fabinho, Henderson (Elliott 59′), Thiago (Nunez 89′); Salah, Carvalho (Diaz 46′), Firmino (Jota 75′)

Sanchez; Veltman, Webster, Dunk, Estupinan (Lallana 75′); Gross (Mitoma 65′), Caicedo, Mac Allister; March, Trossard, Welbeck

Liverpool stracił kolejne punkty w tym sezonie w Premier League, remisując 3:3 na własnym terenie z Brighton. Hattrickiem po stronie Mew popisał się sprawiający masę problemów defensywie the Reds - Leandro Trossard.

The Reds jak to często ostatnio bywa, jako pierwsi stracili gola. Henderson przegrał przebitkę przed polem karnym, niezbyt dobrze w kryciu zachował się Trent Alexander-Arnold i Leandro Trossard pewnym strzałem w długi róg dał Mewom prowadzenie.

Chwilę później mogło być 2:0 dla gości. Po dośrodkowaniu z prawego sektora boiska, do główki dopadł Danny Welbeck, jednak dobrą interwencją popisał się Allison.

Brazylijczyk uratował gospodarzom tyłki także w w 14. minucie, kiedy nogami odbił strzał świetnie dziś usposobionego w ofensywie Trossarda.

W 18. minucie Liverpool otrzymał kolejny cios. Leandro Trossard po raz kolejny popisał się instynktem strzeleckim w polu karnym i nie dał szans Alissonowi. Szok na Anfield!

Podopiecznych Kloppa w pierwszej połowie było stać tylko na jedno trafienie. W 35. minucie Salah zgrał piłkę w polu karnym do Roberto Firmino, który trafił do siatki. Boczny arbiter wskazał pozycję spaloną, lecz po analizie VAR, gol został uznany.

W 54. minucie do wyrównania doprowadził Bobby Firmino. Brazylijczyk wykorzystał podanie, wprowadzonego po przerwie Luisa Diaza, przełożył sprytnym zwodem obrońcę w polu karnym i trafił do siatki.

W 63. minucie Liverpool wychodzi na prowadzenie! W polu karnym niefortunną interwencją popisał się Adam Webster i pokonał zdezorientowanego Roberto Sancheza.

Wydawało się, że Liverpool dowiezie 3 punkty do końca meczu, jednak w 83. minucie Mewy wyrównały. Trossard po raz kolejny znalazł sposób na Alissona. Dobrą akcją po lewej stronie boiska zainicjował Kaoru Mitoma, wrzucając piłkę w pole karne, nieczysto trafił w nią Van Dijk, ta trafiła pod nogi Belga, który skompletował hattricka.

W doliczonym czasie gry okazję do zdobycia gola po rzucie wolnym miał jeszcze Alexander-Arnold, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Sanchez.

Liverpool zremisował na Anfield 3:3 z Brighton, popełniając sporo błędów w defensywie, co nie napawa optymizmem przed październikowym maratonem meczów.

Kolejny mecz Czerwoni zagrają we wtorek z Rangers na Anfield.

Sędzia: Andy Madley