3:2 - Bukayo Saka (76')

Arsenal

Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu - Partey, Xhaka - Saka (90+4' Vieira), Ødegaard (82' Tierney), Martinelli - Jesus (90+1' Nketiah)

Alisson - Alexander-Arnold (46' Gomez), Matip (69 'Konaté), van Dijk, Tsimikas - Henderson, Thiago - Salah (69' Fabinho), Jota (81' Elliott), Díaz (42' Firmino) - Núñez

Arsenal pokonał na Emirates 3:2 Liverpool i wrócił na pozycję lidera w tabeli Premier League. Z kolei o lokatach i zdobyczach punktowych the Reds ... lepiej nie pisać!

Już w 1. minucie gola strzelił Martinelli, który został obsłużony świetnym podaniem od Odegaarda i precyzyjnym uderzeniem pokonał Alissona. Liverpool przez długi czas nie mógł wejść w mecz i oddać celnego strzału w kierunku bramki gospodarzy.

W 21. minucie uczynił to Núñez, jednak bardzo dobrze ustawiony był Ramsdale, który nie miał problemy z obroną strzału Urugwajczyka. W 34. minucie podopieczni Kloppa doprowadzili do wyrównania. Luis Díaz przejął piłkę, wpadł w pole karne i dograł ją do dobrze ustawionego Núñeza, który z bliskiej odległości trafił do siatki.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, Arsenal wyszedł z bardzo szybką kontrą i Bukayo Saka po asyście Martinelliego zdobył bramkę. Ponadto pierwszej odsłony nie dokończył Luis Díaz, który w wyniku urazu musiał opuścić plac gry, zastąpiony przez Bobby'ego Firmino.

W 53. minucie nadzieje na korzystny wynik przywrócił Roberto Firmino. Brazylijczyk otrzymał piłkę w polu karnym i strzałem w długi róg zmusił do kapitulacji Ramsdale'a. 2:2! Liverpool nie poszedł jednak za ciosem, a Arsenal zaczął coraz mocniej przyciskać niekiedy mocno zagubionych gości z Merseyside.

W 76. minucie Thiago faulował w polu karnym Jesusa, arbiter wskazał na wapno, a skutecznym egzekutorem okazał się Saka. Arsenal zasłużenie zgarnął 3 punkty, będąc lepszym zespołem od Liverpoolu.

Sędzia: Michael Oliver