1:1 - Mohamed Salah (14')
1:2 - Crysencio Summerville (89')

Alisson - Alexander-Arnold (79' Milner), Gomez, van Dijk, Robertson - Elliott (60' Jones), Fabinho (60' Henderson), Thiago - Firmino - Salah, Núñez

Meslier - Kristensen, Koch, Cooper, Struijk - Adams, Roca - Harrison (72' Gnonto), Aaronson, Summerville (90+1' Ayling) - Rodrigo (52' Bamford)

Liverpool drugi raz z rzędu przegrywa ligowe spotkanie. Tym razem górą w starciu z Liverpoolem była ekipa Leeds United. Goście nie grali nic wielkiego, ale wspaniała postawa między słupkami Iliana Mesliera, prezent defensywy Liverpoolu i mnóstwo szczęścia przyniosło zwycięstwo 2:1 i komplet punktów drużynie Jesse'ego Marscha. To pierwsza porażka Virgila van Dijka w barwach the Reds na Anfield w lidze.

Gorzej mecz dla Liverpoolu nie mógł się zacząć jak od utraty gola. Fatalny błąd w komunikacji między Joe Gomezem i Alissonem wykorzystał Rodrigo, który do pustej bramki skierował piłkę do siatki, będąc jednocześnie jednym z najłatwiejszych zdobytych przez niego bramek w karierze.

Na szczęście jeszcze w pierwszym kwadransie gry liverpoolczykom udało się wyrównać za sprawą Mohameda Salaha. Andrew Robertson posłał dobre dośrodkowanie na szósty metr do wbiegającego w wolną strefę Egipcjanina, a ten strzałem z woleja pokonał golkipera ekipy gości.

W 20. minucie ponownie ekipa Jesse'ego Marscha postraszyła bramkę Alissona Beckera. Najpierw strzał Aaronsena wylądował na poprzeczce, a następnie Jack Harrison silnym uderzeniem próbował pokonać Brazylijczyka, ale bramkarz Liverpoolu stanął na wysokości zadania, odbijając uderzenie Anglika.

Jeszcze w trakcie pierwszej połowy Liverpool mógł objąć prowadzenie, ale Darwin Núñez miał problem z wykończeniem akcji i uderzył wprost w Mesliera, w 45. minucie piękna indywidualna akcja Andy'ego Robertsona powinna również zakończyć się golem, lecz centrostrzał Szkota minimalnie minął słupek bramki drużyny Leeds United.

W 61. minucie błyskotliwe wejście w pole karne Curtisa Jonesa zaowocowało świetną okazją dla Liverpoolu. Thiago zagrał na lewą stronę do Robertsona, a ten huknął z całej siły w kierunku dobrze ustawionego Iliana Mesliera. Kilka minut później Darwin Núñez zmarnował stuprocentową okazję po dograniu od Mohameda Salaha. Urugwajczyk uderzył wprost w francuskiego golkipera.

W 79. Núñez silnym uderzeniem zza pola karnego w kierunku okienka bramki próbował zaskoczyć bramkarza Leeds, ale Francuz znakomitą paradą powstrzymał Liverpool przed objęciem po raz pierwszy w tym meczu prowadzenia. Kilka minut później uderzenie po ziemi w długi róg Roberto Firmino został skutecznie zatrzymany przez Mesliera. Podobny los spotkał spotkał kolejne strzały zawodników Liverpoolu.

Liverpool atakował, ale to drużyna Leeds wyprowadziła w 89. minucie meczu śmiertelny cios. Summerville szczęśliwie lub nie, ale strzałem po ziemi z bliskiej odległości pokonał Alissona Beckera, który okazał się na wagę trzech punktów dla ekipy gości.

Sędzia: Michael Oliver