0:3 - Adrién Thomasson (21')

Davies - Mabaya (46' Phillips), Konate (57' van den Berg), Gomez, Chambers, Bajcetic (57' Clark), Milner, Morton, Elliott, Frauendorf (77' Musialowski), Carvalho

Strasbourg

Selz - Senaya (74' Nuss), Perrin (89' Sahi), Nyamsi - Le Marchand (63' Doukoure), Bellegarde, Aholou (74' Diarra), Liénard (63' Pierre-Gabriel) - Thomasson (46' Prcić) - Ajorque (89' Kaba), Diallo (89' Kanouté)

Liverpool przegrał na własnym boisku z drużyną Strasbourga 0:3. Wszystkie gole dla przyjezdnych padły w trakcie pierwszej połowy.

Dzień po zwycięstwie nad Manchesterem City w batalii o Tarczę Wspólnoty Jürgen Klopp dał szansę rezerwowym na zaprezentowanie swoich umiejętności przed własną publicznością.

Wieczór pomyślnie zaczął się dla ekipy przyjezdnych, którzy po czterech minutach gry znaleźli się na prowadzeniu po trafieniu Adriéna Thomassona. Młodzi piłkarze Liverpoolu próbowali się odgryźć, ale niezbyt skutecznie.

Gracze ze Strasbourga podwyższyli wynik w 14. minucie za sprawą gola Habiba Diallo i po indywidualnym błędzie Luka Chambersa. Drużyna gości poszła za ciosem i ku uciesze swoich kibiców w 21. minucie prowadzili na Anfield z The Reds już 3:0. Na listę strzelców ponownie zameldował się Adrién Thomasson.

Podopieczni Jürgena Kloppa w drugiej połowie meczu zaprezentowali się dużo lepiej niż w pierwszej, ale mimo to zabrakło wyrachowania pod bramką rywali, aby zdobyć choćby honorowe trafienie. W 77. minucie po raz pierwszy w seniorskiej drużynie zadebiutował Mateusz Musiałowski.