Salah 70′

Alisson; Alexander-Arnold (Bradley 73′), Konate, Van Dijk, Robertson; Gravenberch (Endo 90+1′), Szoboszlai, Mac Allister; Salah (Elliott 83′), Diaz (Gakpo 72′), Jota (Nunez 72′)

Brentford

Flekken; Collins, Pinnock, Ajer; Roerslev, Janlet (Onyeka 73′), Norgaard, Jensen (Carvalho 66′), Lewis-Potter (Damsgaard 66′); Mbeumo, Wissa (Schade 73′)

Liverpool odnosi drugie z rzędu zwycięstwo 2:0 w lidze! The Reda po dwóch kolejkach Premier League mają komplet sześciu oczek. W dzisiejszym spotkaniu do bramki rywali trafiali Luis Diaz oraz Mohamed Salah.

Na Anfield znów zawitało Premier League. Liverpool w ramach drugiej kolejki zmierzył się z ekipą Brentford. Drużyna Czerwonych wysunęła się na prowadzenie już w 13. minucie po szybkiej kontrze i bramce Luisa Diaza. Kolumbijczyk otrzymał prostopadłe podanie od Diogo Joty i wspaniale wykończył akcję uderzeniem w samo okienko bramki.

Podopieczni Arne Slota nie zdejmowali nogi z gazu i w kolejnych akcjach kreowali kolejne sytuacje, po których mogły paść bramki. W końcowej fazie pierwszej połowy gra się nieco wyrównała i była bardziej chaotyczna.

Liverpool potrzebował drugiego gola w drugiej połowie. Było momentami dość nerwowo. Gracze Brentfordu coraz śmielej poczynali sobie pod bramką gospodarzy, sprawiając większe zagrożenie i utratą gola na 1:1. Na szczęście ofensywa Liverpoolu nie zawiodła. I w 70. minucie spotkania Mohamed Salah z kliniczną precyzją wykończył akcję, podwyższając prowadzenie na 2:0.

Egipcjanin ze znakomitym timingiem wyszedł do prostopadłego podania od Luisa Diaza i uderzył z lewej nogi tuż przy słupku bramki Marka Flekkena. Drugi gol pozwolił uspokoić grę podopiecznych Arne Slota i utemperować zapędy graczy gości.

Sędzia: Stuart Attwell