Diaz 42′
Salah 56′

Onana; Mazraoui, De Ligt (Maguire 69'), Martinez, Dalot; Casemiro (Collyer 46'), Mainoo; Garnacho (Amad 69'), Fernandes, Rashford; Zirkzee (Eriksen 86')

Alisson, Alexander-Arnold (Bradley 75′), Konate, Van Dijk, Robertson (Tsimikas 83′); Gravenberch, Mac Allister, Szoboszlai; Salah, Diaz (Gakpo 66′), Jota (Nunez 75′)

Liverpool był dziś górą w starciu z Manchesterem United na Old Trafford, triumfując 3:0 po dublecie Luisa Díaza i bramce Mo Salaha.

Czerwoni pierwszy strzał w kierunku bramki André Onany oddali w 4 minucie spotkania. Van Dijk podłączył się do akcji ofensywnej, obsłużył podaniem Jotę, lecz Portugalczyk uderzył niecelnie.

W 6. minucie goście trafiają do siatki. Świetnie do akcji wystartował Ryan Gravenberch, który podał do Diaza, futbolówka po jego strzale wpadła pod nogi Alexandra-Arnolda, który z 7 metrów zdobył gola. Po interwencji VAR-u okazało się jednak, że biorący udział w tej akcji Mo Salah był na minimalnym spalonym.

W 34. minucie rywalizacji Liverpool wychodzi na prowadzenie. Casemiro niedokładnie podał piłkę na własnej połowie, przejął ją Gravenberch, podał do Salaha, który wpadł w pole karne i kapitalnie wypatrzył na długim słupku Luisa Díaza, a Kolumbijczyk strzałem głową pokonał golkipera Diabłów.

W 39. minucie groźna akcja United. Strzał na bramkę zasłoniętego Alissona oddał Noussair Mazraoui, ale Brazylijczyk popisał się bardzo dobrą obroną.

W 41. minucie Liverpool podwoił bilans swoich łupów. Czerwoni ponownie przechwycili futbolówkę na połowie Manchesteru, Salah popisał się fantastycznym podaniem zewnętrzną stroną buta do Díaza, który precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki znów przechytrzył Onanę.

Po pierwszej połowie Liverpool prowadził 2:0.

W 51. minucie dobry strzał z 17 metrów oddał Zirkzee, ale Alisson był na posterunku.

W 55. minucie Mac Allister dzięki wysokiemu pressingowi odebrał piłkę na połowie Diabłów, podał do Szoboszlaia, zaś Węgier w tempo dograł futbolówkę do Salaha, który strzałem z lewej nogi z 15 metrów podwyższył przewagę ekipy Slota.

Chwilę później powinno być już 4:0. Gospodarze pogubili się w wyprowadzeniu piłki, podarowali prezent Liverpoolowi na złotej tacy, ale Salah tym razem uderzył nad bramką.

W 59. minucie swoją okazję strzelecką miał Ibou Konate, ale strzał Francuza po rzucie rożnym był niecelny.

W 62. minucie doskonałą okazję na gola kontaktowego mają Diabły. Z kilku metrów głową uderzał Zirkzee, ale fantastycznie na linii bramkowej spisał się Becker.

W 72. minucie efektownie nożycami w polu karnym Liverpoolu uderzał Martinez, jednak obok prawego słupka bramki Alissona.

W 77. minucie ponownie przed doskonałą okazją staje Zirkzee, ale uderza niecelnie.

W 78. minucie Szoboszlai powinien definitywnie zgasił światło na Old Trafford. Węgier otrzymał podanie od Bradleya, ale zamiast uderzyć z pierwszej piłki z kilku metrów, próbował zwodem minąć obrońców i nie oddał nawet strzału.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry na uderzenie spoza pola karnego zdecydował się Nunez, ale zabrakło mu precyzji.

Liverpool zdobywa dziś Old Trafford i legitymuje się kompletem punktów po pierwszych 3 meczach nowego sezonu.

Sędzia: Anthony Taylor