0:1

Jota 9'

Henderson; Chalobah (Kamada 88′), Guehi, Lacroix; Munoz (Clyne 27′), Wharton (Hughes 60′), Lerma, Mitchell (Mateta 60′); Eze, Sarr, Nketiah

Alisson (Jaros 79′); Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas (Robertson 79′); Gravenberch, Jones (Endo 89′), Mac Allister (Szoboszlai 46′); Salah (Diaz 72′), Gakpo, Jota

Liverpool po dobrej postawie w pierwszej połowie i gorszej po zmianie stron, zainkasował komplet oczek na Selhurst Park, ogrywając Crystal Palace 1:0.

Orły postraszyły the Reds w pierwszej akcji meczu, kiedy Nketiah skierował piłkę do siatki gości, ale arbiter wskazał pozycję spaloną.

W 8. minucie Liverpool wychodzi na prowadzenie. Z lewego skrzydła w pole karne dograł Cody Gakpo, a Diogo Jota jak rasowy lis pola karnego, zdobył gola, pakując piłkę do sieci między nogami Hendersona.

W 13. minucie szybka akcja Liverpoolu prawym skrzydłem. Mo Salah ograł obrońcę i spróbował sprytnego dogrania piłki do Mac Allistera, ale Argentyńczyka uprzedził czujny Henderson.

W 28. minucie próby strzału z dystansu podjął się Alexander-Arnold, lecz bramkarz Orłów wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 33. minucie powinno być 2:0 dla the Reds. Prawym skrzydłem urwał się Gravenberch, który wypatrzył w polu karnym niepilnowanego Jotę, jednak Portugalczyk fatalnie skiksował, nie trafiając nawet w światło bramki.

Crystal Palace stworzyło sobie najgroźniejszą okazję w doliczonym czasie gry, kiedy Alissona próbował zaskoczyć Sarr, lecz Brazylijczyk popisał się pewną interwencją po strzale z 15. metrów.

Po pierwszej odsłonie the Reds prowadzili zatem 1:0.

W 55. minucie rywalizacji Van Dijk popisał się świetnym przeglądem pola i zaadresował doskonałe podanie w pole karne do Salaha, ale dobrze ustawiony Henderson poradził sobie z uderzeniem Króla Egiptu.

W 61. minucie Alexander-Arnold po rzucie wolnym wypatrzył w polu karnym Jotę, jednak Portugalczyk niecelnie uderzył futbolówkę głową.

W 63. minucie Liverpool próbował szybkiej wymiany podań na własnej połowie, piłkę stracił Gravenberch, przed dobrą okazją stanął Nketiah, ale Alisson Becker nie dał się zaskoczyć.

W 69. minucie bardzo mocnym strzałem popisuje się Eberechi Eze, lecz brazylijski golkiper gości znów był górą.

W 77. minucie fani Liverpoolu zamarli, gdy kontuzję zgłosił Alisson, który nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na placu gry melduje się totalny 'świeżak' w Premier League - Vítězslav Jaroš.

W 84. minucie Czech został przetestowany między słupkami przez Eze, popisując się pierwszą udaną interwencją.

W końcówce spotkania Liverpool przeniósł grę na połowę Crystal Palace, 'dowożąc' do końcowego gwizdka zwycięstwo.

Podopieczni Slota wygrali w ekonomicznym stylu, nie zachwycając swoją postawą zwłaszcza po zmianie stron, jednak w ostatecznym rozrachunku zdobyli 3 punkty i zachowali status lidera rozgrywek.

Sędzia: Simon Hooper