Osób online 1019

100 ważnych wspomnień

Pozycja w rankingu
67

Opis

Przedstawiamy Państwu kolejną część serii „100 Ważnych Wspomnień z historii LFC”, tym razem wspomnimy niezapomniane przemówienie Billa Shankly'ego, które wygłosił w 1971 roku... Zapraszamy do lektury!

Niedziela, 9 maja 1971 roku. Liverpool przegrał z Arsenalem 2-1 finał Pucharu Anglii, mimo to wrócą do miasta, by być potraktowani z najwyższą czcią i szacunkiem, zaś setki tysięcy ludzi wylegnie na ulice by przywitać swoich bohaterów.

W drodze na Lime Street, Shankly zapytał Briana Halla: „Synu, znasz może tego Chińczyka, tego przywódcę politycznego od „Czerwonej Książeczki”? Jak on się nazywał?” Oszołomiony Brian Hall odpowiedział, że Mao Tse-tung, na co Shankly odparł: „Tak, to on synu, to Mao Tse-tung, to z pewnością on...”

Kilka minut później legendarny manager rozpoczął swe przemówienie z balkonu St. George's Hall. Uniósł szeroko ręce, a następnie przerwał trwającą ciszę tymi oto słowami:

”Mao jeszcze nigdy nie widział większego pokazu czerwonej siły!”

Za sprawą swojego niewątpliwego geniuszu Shanks po raz kolejny sprawił, że Czerwony Tłum zgromadzony na Placu Świętego Jerzego eksplodował wiwatami i radosnymi okrzykami!