LIV
Liverpool
Champions League
17.09.2025
21:00
ATM
Atlético Madryt
 
Osób online 756

Arteta: Musimy uważać na Torresa


Piłkarz Evertonu Mikel Arteta wyraził zachwyt dla Fernando Torresa i sądzi, że zatrzymanie go będzie kluczowe dla jego zespołu w starciu FA Cup. Pomocnik the Blues jest dobrym przyjacielem El Nino i przyznał, że nie był zaskoczony jego postawą na Anfield.

- Nie sądzę, że ludzie zdają sobie sprawę jak ciężko było Fernando w Atletico Madryt - powiedział Arteta.

- Był kapitanem kiedy miał 18 lat, tylko półtorej roku po tym jak stał się profesjonalistą. Spoczywała na nim duża presja i był tylko dzieckiem.

- Od momentu przenosin, cała presja odeszła. W Madrycie nie mógł nawet wyjść na ulicę. Przenosiny do Liverpoolu były jak uwolnienie i myślę, że gra niesamowicie od czasu transferu.

- Bardzo szybko się przystosował, strzelił wiele bramek i wszyscy są z niego zadowoleni. Ma świetny charakter. Jednak gdy zostawimy go bez opieki jak na Goodison? Wiemy co się stanie...

Piłkarz grający z dziesiątką w Evertonie mówił także o bliskich relacjach z innymi Czerwonymi rywalami - Xabim Alonso i Pepe Reinie.

- Cały czas rozmawiamy - powiedział. - Znam Xabiego odkąd miałem 8 lat.

- Pozostałą dwójkę znam odkąd miałem 15. Utrzymujemy kontakty od 11. lat. To dziwne i zabawne, że skończyliśmy w tym samym mieście.

- Spotykamy się co tydzień. Otrzymałem smsy zaraz po remisie. Najpierw od Pepe, później od Fernando. Potem Xabi powiedział 'spotkamy się dwukrotnie w tym tygodniu, kolego!'.

- Żartują, jeśli wygrywają, jeśli my zwyciężymy odpowiem - obiecuję!

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Zdjęcia z meczu z Burnley (1)
15.09.2025 14:55, AirCanada, liverpoolfc.com
Carragher stawia Isaka wyżej od Ekitike (2)
15.09.2025 14:16, BarryAllen, Liverpool Echo
Dlatego nie zdejmuje się Mohameda Salaha (10)
15.09.2025 13:54, Klika1892, The Athletic
Virgil o podwójnym zwycięstwie The Reds (0)
15.09.2025 13:46, GingerElf, liverpoolfc.com
Kerkez ma wsparcie Robertsona w Liverpoolu (3)
15.09.2025 10:50, MaksKon, Liverpool Echo
Wnioski po meczu z Burnley (0)
15.09.2025 08:15, Bartolino, The Athletic
Statystyki (3)
14.09.2025 23:22, AirCanada, Sky Sports