INT
Inter Mediolan
Champions League
09.12.2025
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 335

Akta Hillsborough odtajnione?


Akta w sprawie katastrofy Hillsborough już wkrótce mogą zostać odtajnione, 10 lat wcześniej niż przewidują przepisy, po tym jak sprawą zainteresowała się Minister Spraw Wewnętrznych - podaje BBC.

Jacqui Smith złożyła wniosek do South Yorkshire Police, żeby ujawnić akta, które zawierają szczegółowe dowody tego co się wydarzyło podczas tragedii w 1989 roku.

To może być znaczne osiągnięcie oraz pomoc dla rodzin 96 ofiar, które usiłują walczyć o nowe dochodzenie.

P.o. Komendant Główny Policji Meredydd Hughes spotkał się z panią Smith, żeby omówić sprawę dokumentów.

Trevor Hicks z Hillsborough Families Support Group powiedział - Jestem zadowolony, lepiej późno niż wcale.

- To nam pomoże zrozumieć lepiej wydarzenia tego dnia, niż miało to miejsce przez ostatnie 20 lat.

- Bardzo ważne, żeby akta zostały ujawnione w całości i nie posiadały w sobie żadnej cenzury.

Hicks dodał również, że warto dać czas rodzinom na zapoznanie się z aktami, zanim zostaną one odtajnione.

- Pewne jest, że niektóre akta zawierają informacje o tym w jaki sposób zmarli nasi ukochani bliscy, jaki był ich stan chorobowy i tak dalej.

- Myślę, że najlepiej jeśli sami się o tym dowiemy, a nie z innych źródeł.

Akta zawierają materiał dowodowy policji, lokalnej rady i pogotowia. Dokumenty tego typu zwykle są tajne przez 30 lat, jednak ministerstwo zainteresowało się tym już teraz.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Ekitiké graczem meczu z Leeds (0)
07.12.2025 22:07, AirCanada, własne
Owen krytykuje Salaha (3)
07.12.2025 18:25, Ad9am_, Liverpool Echo
Van Dijk o Salahu: Potrzebuję go (1)
07.12.2025 15:19, MaksKon, thisisanfield.com
Neville: Liverpoolowi nie można ufać (2)
07.12.2025 14:36, Bartolino, Sky Sports
Nie żyje Tom Hicks (6)
07.12.2025 14:14, Gall1892, liverpoolfc.com