05.05.2024
17:30

Osób online 984

Rezerwy w półfinale

Będący w dobrej formie Krisztan Nemeth pomógł Rezerwom Liverpoolu osiągnąć półfinał prestiżowego turnieju U-20 rozgrywanego w holenderskim Terborgu.

Węgierski napastnik zdobył ważne gole w meczach z Gremio i PSV Eindhoven, dzięki którym jego zespół zmierzy się z utalentowaną ekipą z Brazylii, Atletico Mineiro.

Swą wyjątkowość turniej zawdzięcza temu, że biorą w nim udział tak drużyny klubowe, jak i reprezentacje.

Mecze rozgrywane są po 20 minut, a z każdej grupy dwie pierwsze drużyny przechodzą do półfinałów.

W swoim pierwszym meczu drużyna prowadzona przez Garego Abletta pokonała były klub Lucasa Leivy, Gremio Porto Alegre po golach Nemetha i Mikela San Jose.

Drugie spotkanie z Ajaxem przegrali niefortunnie w ostatnich minutach meczu, następnie zremisowali 0-0 z Egiptem, by w ostatnim meczu pokonać PSV 2-0 dzięki trafieniom Nemetha z rzutu karnego i wspaniale wyegzekwowanym rzucie wolnym przez Gerardo Brunę.

Liverpool zmierzy się z Atletico Mineiro, zaś któraś z tych drużyn będzie podejmować zwycięzcę drugiej pary półfinałowej jaką stanowią Ajax i Australia.

- Wykonaliśmy swoją pracę całkiem dobrze, paru zawodników pokazało miły dla oka futbol - powiedział Gary Ablett.

- Mecz z Brazylijczykami będzie bardzo dobrym sprawdzianem dla nas i mam nadzieję, że zdołamy wywalczyć dobry wynik.