13.05.2024
21:00

Osób online 1250

Gracz Roku LFC.tv - Numer 3 (video)

Liverpoolfc.tv ujawniło, że trzecie miejsce w głosowaniu na Piłkarza Sezonu zajął Dirk Kuyt. Dirk strzelił 15 bramek w pracowitym sezonie, który był jego najlepszym w Liverpoolu i zajął trzecią pozycję zdobywając 6% głosów.

Holender większą część sezonu spędził na prawym skrzydle i fakt, że nigdy się nie poddawał sprawił, że stał się ulubieńcem fanów na Anfield.

Kuyt ma rzadką umiejętność zdobywania rozstrzygających bramek, szczególnie w Europie i udowodnił to, gdy w sierpniu dał Liverpoolowi grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów poprzez strzelenie bramki w 118. minucie meczu ze Standardem Liege. Wówczas po raz 100 zagrał dla the Reds.

Później strzelił bramkę PSV Eindhoven i przyczynił się do niesamowitego powrotu w potyczce z Manchesterem City na Eastlands, gdy the Reds przegrywali 2:0 do przerwy, aby ostatecznie zdobyć 3 punkty po wygranej 3:2.

Dwa tygodnie później, Dirk znów błyszczał w formacji ataku, strzelając 2 gole Wigan na Anfield.

Pokonywał bramkarzy Boltonu i Tottenhamu, zanim strzelił znaczącą bramkę w kolejnym triumfie Liverpoolu 3:2 - tym razem z Portsmouth na Fratton Park.

Dirk pomógł the Reds zdobyć punkt w starciu z City na Anfield w lutym, po czym strzelił bramkę Chelsea w zremisowanym 4:4 spotkaniu Ligi Mistrzów. W kwietniu na KC Stadium dwukrotnie trafiał w potyczce z Hull City.

W poprzednim miesiącu Kuyt popisał się świetną główką w meczu z Newcastle na Anfield, zanim strzelił jednego z najpiękniejszych goli w czerwonej koszulce przeciwko West Brom.

W dodatku, Kuyt zanotował 8 asyst w Premier League, pojawiając się we wszystkich 38. meczach Liverpoolu i przyległa do niego opinia jednego z najefektywniejszych graczy w lidze.