05.05.2024
17:30

Osób online 1107

Top 100 Beniteza - Numer 40 (video)

Po przerwie powracamy do serii ‘100 najlepszych spotkań Beniteza w Premier League'. Na miejscu 40 znalazł się jeden z wielu ekscytujących meczów z ostatniego sezonu, w którym Liverpool pokonał Portsmouth 3:2.

Mecz: Portsmouth 2:3 Liverpool

Data: 7 lutego 2009

Stadion: Fratton Park

Skład Liverpoolu: Reina, Agger, Carragher, Skrtel, Arbeloa, Dossena (Alonso 66), Aurelio, Mascherano, Benayoun, Babel (Torres 76), Ngog (Kuyt 55). Rezerwowi: Cavalieri, El Zhar, Hyypia, Riera

Dzięki wprowadzonemu z ławki rezerwowych Fernando Torresowi Liverpool zdobył trzy ważne punkty w zaciekłym pojedynku na Fratton Park.

The Reds musieli dwukrotnie odrabiać straty, ale dzięki bramkom Fabio Aurelio i Dirka Kuyta przed golem Torresa utrzymywał się remis 2:2. Dla Hiszpana było to 9 trafienie w tym sezonie, a dzięki punktom wywiezionym z Portsmouth Liverpool na chwilę wyprzedził Manchester United w ligowej tabeli.

Już przed meczem Rafa Benitez zadziwił wszystkich, sadzając na ławce Xabiego Alonso, Fernando Torresa i Dirka Kuyta. Z powodu kontuzji nie mógł też wystąpić Steven Gerrard, którego w środku pomocy zastąpił Aurelio.

Prowadzenie gospodarzom dał David Nugent, ale na to trafienie odpowiedział Fabio Aurelio posyłając piłkę do siatki z rzutu wolnego.

W 77 minucie Liverpool znów przegrywał. Druga bramkę dla Pompey zdobył głową Hermann Hreidarsson.

Rezerwowy Kuyt doprowadził do wyrównania niesamowitym strzałem w 84 minucie, a zwycięstwo The Reds zapewnił Torres strzelając głową po doskonałym dośrodkowaniu Benayouna z lewej nogi.