05.05.2024
17:30

Osób online 984

Top 100 Beniteza - Numer 38 (video)

Kontynuujemy serię 100 najlepszych spotkań Rafy Beniteza w Premier League. Numer 38 zajmuje specjalny dla Fernando Torresa mecz z Blackburn Rovers z 2008 roku.

Mecz: Liverpool 3-1 Blackburn

Data: 13 kwietnia 2008

Stadion: Anfield

Skład Liverpoolu: Reina, Aurelio, Carragher, Skrtel, Arbeloa, Babel (Benayoun 59), Alonso (Riise 88), Lucas, Kuyt, Gerrard, Torres (Woronin 85). Rezerwowi: Hyypia, Itandje.

El Nino stał pierwszym graczem w historii Liverpoolu, któremu udało się w ciągu siedmiu kolejnych spotkań na Anfield trafić do siatki rywala.

Torres w 82. minucie zdobył swoją trzydziestą bramkę w sezonie, kiedy to The Reds prowadzili już 1-0 po golu Gerrarda przed The Kop.

Dużo ożywienia do gry wniósł wprowadzony na boisko po godzinie Yossi Benayoun.

Już w pierwszej minucie swojego pobytu na boisku wypracował okazję Gerrardowi, który wszystko wykończył w znakomity sposób.

Rezerwowy Andrij Woronin strzelił trzeciego gola, a pocieszeniem dla Blackburn okazał się efektowny gol Roque Santa Cruza.