05.05.2024
17:30

Osób online 861

Top 100 Beniteza - Numer 36 (video)

Prezentujemy kolejny mecz z serii 100 najlepszych spotkań Rafy Beniteza w Premier League. Miejsce 36 zajmuje spotkanie z Newcastle, w którym Fernando Torres strzelił bramkę w stylu wielkiego Pele.

Mecz: Liverpool 3-0 Newcastle United

Data: 8 marca 2008

Stadion: Anfield

Skład Liverpoolu: Reina, Riise, Carragher, Skrtel, Arbeloa, Pennant (Hyypia 79), Alonso, Lucas, Benayoun, Gerrard (Kuyt 66), Torres (Crouch 72). Niewykorzystane zmiany: Babel, Itandje.

Liverpool imponującą wygraną 3-0 nad Newcastle Kevina Keegana zapewnił sobie trzy setne zwycięstwo w Premier League.

Obrona Srok nie mogła sobie poradzić tego dnia z parą Torres-Gerrard.

Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Jose Enrique niefortunnie trafił w Pennanta i piłka wpadła do siatki.

Gdy Anfield szykowało się już na przerwę, Torres rozmontował obronę rywala po podaniu od Gerrarda.

Gol strzelony przez Torresa był czystą poezją, gdyż przed trafieniem do pustej bramki Dzieciak całkowicie zmylił Harpera.

Przy trzecim golu z kolei El Nino asystował, a wszystko wykończył Gerrard.

Czerwonych czekała podróż w środku tygodnia na San Siro, stąd Rafa zdjął z boiska Gerrarda i Torresa, co na pewno ucieszyło defensywę Keegana.