05.05.2024
17:30

Osób online 895

PODSUMOWANIE MECZU

Glen Johnson pojawił się na boisku w drugiej części spotkania i tym samym zaliczył swój debiut w barwach Liverpoolu. The Reds bezbramkowo zremisowali w meczu przygotowawczym do nowego sezonu z St. Gallen 0-0.

To był pierwszy, ale nie ostatni mecz przedsezonowy. Rafa Benitez skorzystał z usług 24 zawodników.

Wynik spotkania jako pierwsi mogli otworzyć goście po dwójkowej akcji Ryana Babela i Krisztiana Nemetha, ale strzał Węgra obronił bramkarz St. Gallen Reto Bolli.

Gospodarze przystąpili do tego meczu w pogodnych nastrojach po tym jak pokonali w niedzielę FC Basel. W 14. minucie dali o sobie znać gracze ze Szwajcarii. Po strzale Ze Vitora i zamieszaniu w polu karnym piłkę z trudem wybił Philipp Degen.

3 minuty później mieliśmy podobną sytuację. Tym razem Mario Caceres uderzył w słupek. Liverpool trochę przyspieszył w ataku, ale to znowu gospodarze mieli okazję do otwarcia wyniku, gdy Jamie Carragher wybił piłkę, która odbiła się od poprzeczki po strzale głową Ze Vitora.

W przerwie meczu Rafa Benitez dokonał jedenastu zmian w składzie i tym samym desygnował drugą jedenastkę na kolejne 45 minut. Na boisku pojawił się nowy nabytek Liverpoolu Glen Johnson.

Były gracz Portsmouth wprowadził trochę świeżości do gry The Reds. Anglik 5 minut po przerwie przeprowadził akcję, podał do Davida Ngoga, ale ten spudłował. Dani Pacheco i Yossi Benayoun rozegrali piłkę między sobą i Izraelczyk oddał strzał na bramkę, ale pewną interwencją popisał się Bolli.

W 73. minucie spotkania Pacheco dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale strzał Ngog poszybował nad poprzeczką. Czas uciekał więc Benitez wpuścił na plac gry ostatnich dwóch zawodników z ławki rezerwowej i The Reds musieli zadowolić się bezbramkowym remisem.

Składy:

St. Gallen: Bolli, de Souza, Koubsky, Schenkel, Zellweger (c), Frei, Nushi, Vitor, Costanzo, Caceras, Merenda. Subs - Abegglen, Ciccone, Frick, Frrokaj, Graf, Hammerli, Jagne, Lang, Lopar, Martic, Oehri.

Liverpool: Cavalieri, Insua, Carragher, San Jose Dominguez, Degen, Babel, Gerrard (c), Spearing, El Zhar, Nemeth, Voronin. Subs - Benayoun, Darby, Johnson, Kelly, Kuyt, Leiva, Ngog, Pacheco, Plessis, Sanchez Ayala, Skrtel