LIV
Liverpool
Premier League
02.04.2025
21:00
EVE
Everton
 
Osób online 1019

Rafa zadowolony z młodzieży


Rafa Benitez był zadowolony z występu swoich młodych podopiecznych, pomimo porażki w meczu z Rapidem Wiedeń. Austriacy wyszli na prowadzenie dzięki uderzeniu ich kapitana, Steffena Hofmanna z rzutu wolnego i jak się okazało, było to jedyne zaliczone trafienie tego wieczora. W pomeczowym wywiadzie boss Liverpoolu tłumaczy także powody absencji Glena Johnsona.

Pomimo porażki, Benitez zauważa wiele pozytywów po drugiej grze w tegorocznym okresie przygotowawczym, jak na przykład udany występ młodych Hiszpanów, Daniela Ayali i Daniela Pacheco.

- Nie lubię mówić zbyt wiele o poszczególnych zawodnikach, ale obaj rozegrali dobre zawody.

- Obaj są młodzi, a kiedy młody zawodnik wchodzi do pierwszego zespołu, zawsze chcesz zobaczyć coś innego. Jestem z nich zadowolony, także z Jaya Spearinga z racji tego, że zagrał jako lewy obrońca, ponieważ w chwili obecnej mamy trochę problemów na tej pozycji.

Benitez dodał: - Kolejne pozytywy wiążą się z tym, że tak jak chcieliśmy, zagraliśmy wszystkimi zawodnikami - to wszystko jest częścią naszych przygotowań.

Potrzebowaliśmy zebrać kilka spostrzeżeń z gry i zmieniliśmy większość graczy po 45 minutach - taka była nasza idea.

- Z naszych oczekiwań i założeń wobec dzisiejszego meczu, tylko wynik był zły.

W składzie na dzisiejsze spotkanie zabrakło Glena Johnsona, który został pominięty ze względu na nieznaczną kontuzję.

- Ma mały problem ze ścięgnem Achillesa, ale to nic poważnego. Ominięcie go dzisiaj było wyłącznie środkiem ostrożności - zakończył Rafa.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Gomez widziany na poniedziałkowym treningu  (0)
31.03.2025 17:05, Klika1892, thisisanfield.com
Endō podekscytowany wizją tournée do Japonii  (1)
31.03.2025 13:38, AirCanada, liverpoolfc.com
Piłkarze wracają do Kirkby - zdjęcia  (2)
31.03.2025 13:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Liverpool wraca do Azji na tournée  (9)
31.03.2025 09:47, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Robertson: Muszę dalej ciężko pracować  (0)
30.03.2025 20:34, PiotrKukczynski1992, thisisanfield.com