05.05.2024
17:30

Osób online 853

Gerrard gra i strzela dla rezerw

Steven Gerrard zaliczył udany 64-minutowy występ w zremisowanym 2-2 meczu rezerw Liverpoolu z ekipą Tranmere Rovers, ukoronowany świetnym trafieniem. Wynik spotkania ustalił Adam Hammill, który w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny.

Pomocnik Liverpoolu uderzył w swoim stylu z ponad 20 metrów, doprowadzając do wyrównania. Pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Chris Shuker, w drugiej połowie na ponowne prowadzenie gospodarzy wyprowadził Gareth Edds, ale to Adam Hammill został bohaterem spotkania, podchodząc do rzutu karnego i ratując tym samym LFC XI przed porażką.

Przedsezonowe derby Merseyside, rozgrywane na Prenton Park, zawsze budziły zainteresowanie wśród lokalnej społeczności. Tym razem ze względu na informację, iż w ekipie rezerw Liverpoolu wystąpi Steven Gerrard, a także fakt, że od tego lata ekipę Tranmere prowadzą byli The Reds, John Barnes i Jason McAteer, spotkanie było jeszcze bardziej wyczekiwane i budziło spore napięcie.

Pierwszą okazję w meczu, młodzi gracze Liverpoolu mieli już w 7. minucie i nie było to chyba zaskoczeniem, że architektem akcji był... Steven Gerrard.

Numer 8 drużyny z Anfield Road obsłużył podaniem Vincenta Wijla, ten przeprowadził rajd lewą stroną zakończony dośrodkowaniem, po którym ponad bramką uderzył Nathan Eccleston.

Kolejną szansę na zdobycie gola miał Robbie Threlfall, który po dośrodkowaniu Stevena Gerrarda z rzutu rożnego uderzył głową tuż obok krótkiego słupka.

To był szybki początek spotkania, ale potem obie strony uspokoiły nieco spotkanie. Z pierwszych 30 minut warta odnotowania jest także akcja Victora Palssona zakończona strzałem, po którym piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Rovers rzadko testowało defensywę The Reds, jednak w 35 minucie stworzyło dosyć mocne zagrożenie pod bramką Martina, jednak po akcji zapoczątkowanej przez Shukera, Martin poradził sobie ze strzałem Iana Thomas-Moore'a.

Liverpool odpowiedział, ale po odbitym od muru strzale Gerrarda z rzutu wolnego, uderzenie główką Palssona dobrze wyłapał Luke Daniels.

Mimo, że gospodarze bardziej skupieni byli na dostępie do własnej bramki, pod koniec pierwszej połowy, a dokładnie w 41. minucie wyszli na prowadzenie.

Po wykonywanym rzucie rożnym z lewej strony, bitą przez Paula McLarena piłkę na długi słupek na gola zamienił niepilnowany w polu bramkowym Shuker.

Było to podsumowanie słabej gry Liverpoolu, dlatego na drugą odsłonę nasi piłkarze wyszli bardziej zdeterminowani.

Świetne podanie od Gerro zapoczątkowało akcję, po której wzdłuż pola bramkowego nisko dośrodkowywał Amoo, ale Gerardo Bruna nie wykorzystał tej sytuacji.

Wówczas McMahon wprowadził Hammilla w miejsce Weijla. Nie trzeba było długo czekać, a w 56. minucie Hammill podał do Gerrarda, który w swoim stylu, sponad 20 metrów uderzył nie do obrony w dolny róg bramki.

Po tym trafieniu w szeregach jedenastki Liverpoolu przeprowadzono liczne zmiany, a już kilka sekund później The Reds powinni być na prowadzeniu. Nathan Eccleston przechwycił piłkę po błędzie Asha Taylora na 16. metrze, ale nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Danielsem.

Gdy czasu pozostawało coraz mniej, gospodarze zaczęli naciskać w celu znalezienia zwycięskiej bramki, rezerwowy Oldfield popisał się świetną interwencją po uderzeniu Taylora, ale został przelobowany po główce Eddsa, który myślał prawdopodobnie, że zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.

Liverpool jednak nie ma zwyczaju się poddawać i w doliczonym czasie gry Adam Hammill najpierw wywalczył, a chwilę później wykorzystał rzut karny, zapewniając w ten sposób remis ekipie McMahona.

Składy:

Tranmere Rovers: Luke Daniels, George Abbey (Alex Pursehouse 46), Aaron Cresswell, John Welsh, Ash Taylor, Gareth Edds, Chris Shuker (Craig Curran 64), Paul McLaren, Terry Gornell (Ryan Fraughton 64), Ian Thomas-Moore, Alan Mahon.

Niewykorzystani rezerwowi: Joe Collister, Josh MacAuley.

Rezerwy Liverpoolu: David Martin (Chris Oldfield 68), Emmanuel Mendy, Stephen Darby (Steven Irwin 46), Daniel Ayala (Chris Mavinga 64), Robbie Threlfall, Victor Palsson (Vitor Flora 64), Nathan Eccleston (Nikola Saric 68), Steven Gerrard (Andras Simon 64), Gerardo Bruna (Jordy Brouwer 68), David Amoo (Ryan Crowther 64), Vincent Weijl (Adam Hammill 55).

Gracz meczu wg liverpoolfc.tv: Steven Gerrard.