13.05.2024
21:00

Osób online 1145

Młodziki znów przegrywają

Drużyna Liverpoolu U-18 przeżyła rozczarowujące 90 minut w czasie przegranego 0-1 meczu ligowego u siebie z Boltonem. The Reds przeważali, ale nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji i przegrali po rzucie karnym wykonywanym przez Chrisa Stokes'a.

Gospodarze podchodzili do tego meczu podbudowani przekonującym zwycięstwem 4:1 nad ekipą West Bromu i początek był całkiem obiecujący.

Zaczęło się od podania w trzeciej minucie od Krisztiana Adorjana do Jamesa Ellisona. Napastnik minął z piłką zawodnika, który go krył i uderzył z 20 metrów w słupek bramki Boltonu.

Taką grę w wykonaniu gospodarzy chcieli oglądać widzowie do końca pierwszej połowy, ale już dwie minuty po akcji Ellisona The Reds przegrywali po tym, jak Stokes pewnie wykorzystał jedenastkę.

Pewność siebie Liverpoolu zauważalnie zmalała, ale i tak przez następne 40 minut The Reds zdobyli zdecydowaną przewagę, którą marnowali jednak niecelnymi podaniami i brakiem okazji bramkowych. Goście natomiast starali się zagrozić bramce przeciwnika ze stałych fragmentów gry.

Żaden z bramkarzy nie miał zbyt wiele do roboty w pierwszej połowie, ale Deale Chamberlain popisał się raz ładnie broniąc strzał z dystansu Jacka Sampsona.

Później Adorjan uderzył mocno z narożnika pola karnego, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką, co dobrze podsumowało rozczarowującą pierwszą połowę.

Po przerwie The Reds musieli jeszcze bardziej przycisnąć rywali, jeśli chcieli ponownie walczyć o zwycięstwo i właściwie już w 55 minucie pojawiła się idealna okazja do wyrównania.

Przed szansą ponownie stanął Adorjan, jednak tylko on wie, jakim cudem piłka nie wpadła do siatki po tym, jak Ince uderzał z wolnego, a Adorjan strzelając z 4 metrów przerzucił piłkę nad bramką.

Liverpool wciąż przeważał, ale kiedy pojawiła się już dobra sytuacja, gospodarze nie potrafili jej wykorzystać.

Nieszczęśliwie dla trenera Borrella i jego zawodników, nie dali rady umieścić piłki w siatce już do końca meczu. Coady uderzał głową zupełnie nie pilnowany w 70 minucie, a rzutu karnego w końcówce nie wykorzystał Adorjan. Młodzi Liverpoolczycy przegrali po raz piąty w tym sezonie.

Liverpool U-18: Deale Chamberlain, John Flanagan, Jack Robinson, Andre Wisdom, Matty McGiveron, Nicolaj Kohlert, Karl Clair (Toni Brito E Silva 46), Conor Coady, James Ellison (Michael Ngoo 61), Krisztian Adorjan, Tom Ince. Rezerwowi: Stephen Sama, Chris Oldfield, Michael Ihiekwe.