PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1665

Carragher: To były ważne derby


Wychowanek Liverpoolu, Jamie Carragher przyznał, że zwycięstwo 2-0 w 212. Derbach Merseyside na Goodison Park nie tylko znacząco poprawi morale w drużynie, lecz także zapoczątkuje proces odnowy formy zespołu w Premier League.

Trwający sezon nie jest najbardziej fortunny dla The Reds, którzy zmagali się z licznymi kontuzjami i niepowodzeniami na froncie domowym i w Lidze Mistrzów.

Odbity od Josepha Yobo strzał Javiera Mascherano i trafienie Dirka Kuyta pod koniec drugiej połowy dał Czerwonej części miasta powody do radości, zaś Carragher przewiduje, że Liverpool dzięki temu zwycięstwu wróci na właściwy tor.

- Bądźmy szczerzy – to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu – powiedział stacji Sky Sports 1.

- Był to typowy mecz derbowy – obfitujący w walkę, długie piłki, emocje, lecz nie w przyjemną dla oka piłkę.

- Mimo wszystko to zwycięstwo znaczy dla nas naprawdę wiele. Wczorajsze wyniki dały nam do zrozumienia, że jeśli wygramy, przesuniemy się w górę tabeli. Nie prezentowaliśmy się tak, jak na nas przystało, czyli do jakiej gry przyzwyczailiśmy kibiców. Tylko my sami możemy to zmienić, i do tego będziemy dążyć, choć przed nami jeszcze długa droga.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Pogrzeb Diogo Joty i André Silvy w sobotę (0)
04.07.2025 11:25, FroncQ, Liverpool Echo
Dlaczego Jota jechał do Anglii autem? (6)
04.07.2025 10:40, Redbeatle, The Daily Telegraph
Liverpool zastrzegł numer 20 na koszulce (8)
03.07.2025 22:52, AirCanada, Liverpool Echo
Kibice złożyli hołd zmarłemu Diogo i André (0)
03.07.2025 21:28, A_Sieruga, thisisanfield.com
Oświadczenie włodarzy Liverpoolu (0)
03.07.2025 21:05, ManiacomLFC, liverpoolfc.com