LIV
Liverpool
Premier League
11.05.2025
17:30
ARS
Arsenal
 
Osób online 1401

Gerrard: Nie będzie im łatwo


Kapitan i wychowanek Liverpoolu zapewnia, że w meczu z Chelsea The Reds dadzą z siebie wszystko, aby zakończyć sezon na Anfield zwycięstwem.

Steven doskonale wie, że wygrana gospodarzy może zapewnić mistrzostwo Man United, ale jego celem jest wygranie każdego meczu, w którym występuje.

- Jedyne, co myślę o dzisiejszym meczu, to że trzeba go wygrać.

- Jesteśmy winni naszym kibicom przynajmniej próbę zwycięstwa w dwóch pozostałych meczach. W mediach było mnóstwo spekulacji o tym, że zdejmiemy nogę z gazu i oddamy Chelsea przysługę. To się nie stanie.

- Kiedy grasz dla Liverpoolu i masz na sobie tą czerwoną koszulkę zawsze dajesz z siebie wszystko, aby wygrać.

- Rozumiem, dlaczego kibice o tym rozmawiają, bo sam jestem kibicem. Jesteśmy jednak profesjonalistami i przynieśliśmy do Liverpoolu mentalność zwycięzców.

- Oznacza to, że za każdym razem kiedy jesteś na boisku, obojętne, czy to trening czy mecz Ligi Mistrzów, zawsze nastawiasz się na wygraną.

- Chcemy zdobyć trzy punkty z Chelsea, pokonać Hull i czekać na cud, który musi się zdarzyć żebyśmy byli w Top 4.

Po wielu starciach między tymi drużynami w ostatnich latach i w różnych rozgrywkach można powiedzieć, że The Reds i The Blues znają się całkiem nieźle.

Gerrard jest pełen szacunku dla Carla Ancelottiego i jego zawodników, ale jednocześnie zapewnia, że gospodarze nie boją się Londyńczyków.

- Chelsea to bardzo mocny zespół i kiedy przeciwko nim gramy, zawsze jest ciężko.

- Mają fantastycznych graczy i to nie tylko w pierwszej jedenastce, ale w całym składzie. Skompletowali świetną drużynę i widać to w tabeli. Ona nie kłamie.

- Są na szczycie i mają wartościowy zespół, więc jesteśmy i winni szacunek. Wiemy, że przed nami trudny mecz, bo w ostatnich pięciu czy sześciu latach mieliśmy z nimi kilka naprawdę ciężkich pojedynków. Chelsea też ma świadomość, że nie będzie im łatwo.

- Podchodząc do meczu nie skupiamy się na przeciwniku. Wszystko, o co nam chodzi to zdobycie trzech punktów – zapewnia Steven Gerrard.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mac Allister przed meczem z Arsenalem  (0)
10.05.2025 11:47, MaksKon, liverpoolfc.com
Piątkowy trening - wideo  (0)
09.05.2025 21:37, AirCanada, liverpoolfc.com
Arteta przed meczem z Liverpoolem  (4)
09.05.2025 21:31, Olastank, arsenal.com
Trening przed Arsenalem - zdjęcia  (4)
09.05.2025 21:30, AirCanada, liverpoolfc.com
Macca piłkarzem miesiąca w Liverpoolu  (0)
09.05.2025 21:08, Bajer_LFC98, liverpoolfc.com
Premiera YNTA#13!  (3)
09.05.2025 18:01, Gall1892, własne