LIV
Liverpool
Towarzyski
27.07.2024
01:30
BET
Real Betis
 
Osób online 1567

Carra potwierdza mecz z Evertonem


Jamie Carragher będzie świętował kolejny rok gry dla LFC i czwartego września na Anfield odbędzie się z tej okazji mecz z jedenastką Evertonu. Po kilku miesiącach przygotowań, wielu byłych i obecnych piłkarzy założy czerwoną koszulkę, żeby zmierzyć się z zespołem Davida Moyesa na cześć jednego z największych obrońców Reds.

Data meczu przypada na okres meczów reprezentacji narodowych. Piłkarze, którzy nie będą na zgrupowaniach wezmą udział w meczu. Byli piłkarze Robbie Fowler, Steve McManaman, Dietmar Hamann, Jamie Redknapp i Michael Owen również potwierdzili swoją obecność.

Carragher ma nadzieję, że Sami Hyypia i Jerzy Dudek, którzy odegrali ważną rolę w finale Ligi Mistrzów 2005 i grają teraz za granicą, pojawią się na Merseyside.

Cały dochód z meczu będzie przeznaczony na miejscowe akcje charytatywne z pomocą fundacji Carraghera "23 Foundation".

- Planujemy ten mecz od czterech lub pięciu miesięcy. Musiałem trzymać wszystko w tajemnicy, ale jestem zachwycony, że możemy teraz swobodnie o tym mówić - powiedział Carragher. - Mam nadzieję, że to będzie znakomita okazja, podczas której ludzie z Merseyside nie zawiodą.

- Każdy pens zostanie przeznaczony na działania charytatywne i świetnie, jeśli stadion będzie w komplecie, ponieważ o to chodzi w tej akcji. To wielki zaszczyt grać dla Liverpoolu i chcę się trochę odwdzięczyć.

- Everton i David Moyes naprawdę znakomicie sobie radzą od początku. Kiedy myślałem o takim meczu zacząłem zastanawiać się o kilku różnych drużynach i kiedy najlepiej zagrać. Everton od samego początku był pierwszym pomysłem.

- Gdyby miał to być zagraniczny zespół, musielibyśmy ponieść pewne koszty związane między innymi z wyjazdem. Jednak nie tak wyobrażam sobie ten mecz. Pieniądze, które zbierzemy są dla naszego miasta i Merseyside ogólnie rzecz biorąc.

- Oczywiście Everton musi do nas przyjechać, jednak nigdy nie pokazywał interesowności. Każdy wie, że kibicowałem Evertonowi kiedy byłem dzieciakiem. Stosownie będzie więc, żeby dwie drużyny w moim życiu mogły zagrać w meczu.

Oprócz głównej akcji, Carragher przedstawił również pomysł, żeby dzieci z dwóch lokalnych szkół podstawowych mogły pograć na murawie Anfield w przerwie meczu.

Carragher ma nadzieję, że dyrektorzy lokalnych szkół zgłoszą chęć do uczestnictwa w meczu. Szkoła, która zamówi najwięcej biletów weźmie udział w meczu.

- Mecze między szkołami naprawdę mnie pasjonują - powiedział Carragher. - To może być fantastyczna okazja dla niektórych dzieciaków, żeby zagrać na Anfield. Mam nadzieję, że będzie duże zainteresowanie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Jutro pierwszy mecz pod wodzą Slota  (1)
18.07.2024 22:08, B9K, thisisanfield.com
Szoboszlai i jego walka z kontuzją  (0)
18.07.2024 19:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Ojciec Alexisa odpowiada na plotki o transferze  (0)
18.07.2024 14:52, Kubahos, thisisanfield.com
Matip może trafić do Bayeru Leverkusen  (0)
18.07.2024 12:53, RosolakLFC, thisisanfield.com
Quansah podekscytowany nową erą w klubie  (1)
17.07.2024 19:28, GiveraTH, liverpoolfc.com
John Heitinga asystentem trenera Liverpoolu  (35)
17.07.2024 17:54, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Thiago dołącza do sztabu Barcelony  (11)
17.07.2024 15:10, Bartolino, The Athletic
Koumetio blisko Dundee United  (2)
17.07.2024 12:47, RosolakLFC, thisisanfield.com